NAGRYWARKI | PROGRAMY | TESTY | DYSKI TWARDE/SSD | BIOSY | ARTYKUŁY | FAQ | NAGRYWANIE od A do Z | ENCYKLOPEDIA | FORUM | Nośniki | Konsole | Księgarnia | Zabezpieczenia płyt | Zaloguj |
* STARFORCE *
Strona domowa: http://www.star-force.com/
Niesamowicie zaawansowane zabezpieczenie. Prawdziwy koszmar, ale jak wszystkiego, obejście jego poszczególnych wersji to tylko kwestia czasu. W przypadku SF ver1 i ver2 Do skopiowania wystarczy Alkohol 120%. Z wersją 3.X już trzeba się nieźle namęczyć.
Co ciekawe jeszcze dobrze nie poradzono sobie z 3-cią generacją a producenci zapowiadają 4-tą ...
W tej chwili dostępne są następujące wersje zabezpieczenia:
StarForce ProActive (Wcześniej znany jako StarForce Protection for Shareware)
System zabezpieczeń przeciwko programowym crackom. Zaprojektowany dla oprogramowania rozpowszechnianego przez Internet bez nośników fizycznych.
StarForce Professional
Zabezpieczenie oprogramowania rozpowszechnianego na płytach CD i DVD. Zaprojektowane głównie dla wydawców oprogramowania i fabryk.
StarForce Basic Edition
Zabezpieczenie oprogramowania rozpowszechnianego na płytach CD i DVD. Zaprojektowane głównie do użytku z „tańszym” oprogramowaniem..
StarForce CD-R
Zabezpieczenie oprogramowania rozpowszechnianego na płytach CD-R, jak np. dema.
StarForce Pro
SFP wykrywa gdy uruchamiamy go z kopii wykonanej nagrywarką a nawet w fabrycznym urządzeniu do robienia kopii zapasowych !
Niemożliwe jest wykonanie kopii za pomocą CloneCd, BlindWrite itp...
Płyty zabezpieczone SF są w pełni kompatybilne z różnymi czytnikami CD/DVD. Jest to spowodowane unikalną metodą, której StarForce używa do wykrycia oryginału/kopii bez ingerowania w strukturę fizyczną nośnika.
Zabezpieczenie korzysta z 24-bitowego alfa-numerycznego klucza, który jest wprowadzany tylko raz – przy pierwszym uruchomieniu programu.
Zabezpieczenie jest kompatybilne z systemami Microsoft Win9x/ME, WinNT, Win2K, WinXP & Win2K3.
Według producenta to najbardziej nowoczesne zabezpieczenie. SF pro 3.0 to pierwszy system, który oferuje wielopoziomowe i w pełni funkcjonalne formy protekcji, które nie tylko szyfrują pliki wykonywalne, ale także niewykonywalne pliki zawarte w aplikacji.
Zapowiada się ciężko więc jak poradzić sobie ze StarForce 3.X ? W skrócie postaram się odpowiedzieć...
Metoda cracków/fixed exe odpada gdyż dane są bardzo dobrze zaszyfrowane i niezbyt często grupy crackerskie wydają zmodyfikowany plik wykonywalny.
O wypaleniu płyty na CD/DVD też możemy zapomnieć.
Jedyna funkcjonująca w tym momencie metoda to emulacja i uruchamianie z napędów wirtualnych ale w tej kwestii też nie jest zbyt kolorowo.
Jeżeli idziemy tą droga to musimy posiadać koniecznie najnowsze wersje softu by uniknąć blacklistowania co też nie zawsze pomaga.
Tworzenie obrazu zawsze wygląda tak samo:
Gdy mamy już obraz postępujemy następująco:
W przypadku wersji 3.0-3.3 możemy np.
Wyłączyć komputer, odpiąć wszystkie optyczne napędy fizyczne CD i DVD (poprzez odpięcie taśmy) tak abyśmy mieli tylko jeden napęd wirtualny alcohola, montujemy obraz i ukrywamy ATIP jak na obrazku.
W ten sposób kopia powinna się uruchomić.
(Można oczywiście próbować software’owo ukrywać napędy a nie poprzez ich odłączanie. Posłużą nam do tego takie programy jak: StarForce Nightmare, StarFucker – jednak zdarzają się wyjątkowe przypadki, iż programy te mogą narobić lekkiego bałaganu w systemie lub kanałach IDE. Inną z metod jest stosowanie napędów USB...)
W przypadku wersji 3.4 i nowszych :
Do niedawna byliśmy bezsilni a eksperymentalne metody uruchomienia kopii aplikacji były wątpliwe i raczej nie kończyły się sukcesem. Jedną z takich metod było korzystanie z SFCure drivers i posiadanie windowsa XP SP2 ale i tak wiekszosć osób miała problem z uruchomieniem tą metodą. Na ratunek przyszedł nam program DEAMON 4.
Metoda jak w wersjach poprzednich. Odpinamy napędy fizyczne montujemy obraz ale tym razem w napędzie wirtualnym deamona (oczywiście po dobraniu odpowiednich opcji zabezpieczeń) i cieszymy się poprawnym uruchomieniem aplikacji. (Tak jak w poprzednim przypadku można programowo ‘odpinać’ napędy za pomocą SFN – ta metoda także powinna działać... ale niestety zdarza się, że nie u wszystkich.)
Przykładowe tytuły zabezpieczonych gier:
SF 1-2 Raczej nie spotykane...
SF 3.0-3.3 Gangland (v3.3.36.1)
SF 3.4 Splinter Cell: Chaos Theory
oraz obecnie najnowszy SF 3.6 Prince of Persia: The Two Thrones.
Szczegółowy przewodnik robienia kopii zapasowej płyty zabezpieczonej SF wkrótce postaramy sie opracować...