Właściwie należałoby dodać "lub nieszczęśliwym, rozluźnionym lub przerażonym" itd. Wszyscy znamy zalety telewizorów FullHD w połączeniu z kanałami telewizyjnymi nadawanymi w wysokiej rozdzielczości, czy filmami Blu-ray. Dla chyba większości z nas te zalety są bezpośrednio związane z lepsząjakościa obrazu. Brytyjska telewizja Sky stwierdziła ostatnio, że to nie jest tylko kwestia jakości - to kwestia emocji.
Sky TV skjorzystała z pomocy psychologów, aby dowieść, że oglądanie telewizji w całej jej najnowszej "wysokorozdzielczościowej" chwale może w większym stopniu niż "zwykła" telewizja poprawić humor, uczynić odbiorcę bardziej szczęśliwym i pełnym życia.
"Programy oglądane w rozdzielczości HD przenoszą cię bliżej akcji; kolory są żywsze, obraz ukazuje najdrobniejsze szczegóły, natura jest piękniejsza (...)" - tak zachwalane są korzyści z oglądania telewizji w nowym formacie.
Wszystko to może i w jakimś stopniu jest prawdą, a nie zwykłą promocją telewizji wysokiej rozdzielczości, choć zastanawiając się nad tym przychodzi na myśl pytanie, jakim cudem istnieją jeszcze na świecie dziwni ludzie, którzy potrafia się zachwycać monochromatyczną całkiem i złożoną nie z pikseli a liter i znaków interpunkcyjnych książką... Pomijając już zupełnie fakt, że w młodości bardziej cieszyły mnie bajki oglądane na 21" (kolorowym już) telewizorze, niż dziś mnie cieszą filmy oglądane w rozdzielczości FullHD na 37" LCD (może to za mało cali po prostu?)
Jak to napisał redaktor serwisu Tech Connect (z którego pochodzi ta informacja) - "kto powiedział, że szczęście nie jest płaskim, kolorowym, błyszczącym pudełkiem w naszym domu?"
dzieki tym zywszym kolorow w wysokiej rozdzialce brytyjczycy sa blizej natury 😀
nie napisze, co mi sie cisnie na koniec jezyka…
btw: teKevision w tytule 😉
Znowu marketingowy be³kot. 😉
"skorzysta³a z pomocy psychologów, aby dowie¶æ.."
Ka¿da firma która "korzysta" z pomocy specjalistów mo¿e dowie¶æ dowoln± tezê. To tylko kwestia aby specjali¶ci napisali jak±¶ m±drze brzmi±c± be³kotaninê wspieraj±c± za³o¿on± tezê, któr± Kowalski kupi.
Fajny, choæ smutny fragment o "dziwnych ludziach" czytaj±cych ksi±¿ki. Prawda, najczê¶ciej z zakoñczeniem edukacji ludzie zaprzestaj± czytania ksi±¿ek. Obraz podany z telewizora skutecznie zastêpuje s³owo drukowane.
Jednak¿e tylko czytanie pobudza wyobra¼niê, wymaga koncentracji i bardziej wytê¿onej pracy szarych komórek, a jak wiadomo organy nieu¿ywane zanikaj±…
Hmm… patrz±c na zmiany w spo³eczeñstwie, trudno siê tym nie zgodziæ.
Z bólem, ale zmuszony jestem potwierdziæ s³owa mego przedmówcy – od siebie dodam, ¿e im bardziej bogate spo³eczeñstwo, tym bardziej widoczny jest ów zanik nieu¿ywanego organu… 😉
@Alx
to co ci ludzie porabiaj± na kibelku? :))))))
z drugiej strony mo¿na wtedy dziergaæ smsy :))
Na kibelku – pewnie d³ubi± w nosie. ;-D
juz widzialem LCD na drzwiach w kiblu (od srodka 😛 ) w prywatnym mieszkaniu w polsce
wlasciciel tlumaczyl, ze w czasie meczu tez trzeba z kibla kozystac 😛
£okurde, zaplu³em monitor ze ¶miechu! 😀