Ritek rozpoczął produkcję płyt LabelFlash CD-R oraz DVD+/-R dla FujiFilm. Wielkość produkcji ma wynosić kilka milionów płyt miesięcznie.
LabelFlash to technologia, która dzięki zastosowaniu odpowiednich związków chemicznych pozwala uzyskać wzory za pomocą światła lasera. Pierwszym producentem nagrywarek LabelFlash był NEC. Kolejnymi firmami, które dołączyły są Pioneer, LG oraz I-O Data. Jedynym producentem dysków był dotychczas FujiFilm, a teraz zleca on ich produkcję na zewnątrz – Ritekowi.
Konkurencyjną techniką jest LightScribe opracowany przez HP.
FujiFilm zleca produkcje Ritekowi płyt LabelFlash
Radek Nimal - Tuesday, 18 July 2006, 12:24Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.
no mo¿e wreszcie bêdzie taniej…..;)
a jaka jest roznica miedzy tymi dwoma formatami????
Tutaj jest porównanie http://www.proline.pl/index.php?id=news&subid=tworz_z_pasja_dzieki_technologii_labelflash_1136206701&grupa=news
To s± dostêpne p³yty CD-R z pow³ok± umo¿liwij±c± etykietowanie za pomoc± technologii LabelFlash? Musia³o mi to umkn±æ, bo by³em ¶wiêcie przekonany, ¿e to tylko na DVD dzia³a. 🙂