Firma LiteOn otrzymała zamówienie na produkcję OEM napędów HD DVD-ROM od Hewlett-Packarda. Już wkrótce rozpoczną się więc dostawy HP HD100, którego faktycznym wytwórcą będzie LiteOn.
O napędzie informowaliśmy dwa tygodnie temu. Niestety nadal nie ma pewnych informacji o przewidywanej cenie produktu.
HD100 jest podłączany przez port USB 2.0, odczytuje płyty HD DVD z prędkością 2,4x, DVD 5x i CD 14x. Najprawdopodobniej napęd będzie też mógł odczytywać płyty HD-DVD DL, jednak na dzień dzisiejszy nie są znane żadne szczegóły. HD100 dostarczany będzie wraz z programem CyberLink PowerDVD HD DVD Edition.
LiteOn produkuje HD DVD dla HP
Radek Nimal - Thursday, 19 October 2006, 13:38Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.
"Firma LiteOn otrzyma³a zamówienie na produkcjê OEM napêdów HD DVD-ROM" Produkcja odtwarzaczy komputerowych HD mija siê z celem. Teraz praktycznie ka¿dy chce mieæ napêdy zdolne do zapisu i odczytu w jednym.
ja go na pewno nie kupie. Bezsens. Za pol roku bede kupowal nagrywarke a z tym wtedy co zrobic ? Na sciane jako trofeum ?
Zakup takiego urz±dzenia ma sens. Nagrywarki ¶wietnie radz± sobie z zapisem p³yt, natomiast z odczytem ju¿ gorzej. W koñcu nagrywarki zosta³y stworzone do nagrywania p³yt, a odtwarzacze do odczytu. Zreszt± szkoda by mi by³o drogiej nagrywarki, której laser zu¿ywa³bym na odczyt p³yt. Jak wiadomo laser w nagrywarkach siê zu¿ywa. W takiej sytuacji lepiej jest kupiæ odtwarzacz, który zawsze jest o wiele tañszy od nagrywarki.
@Banditos
kompletnie siê z Tob± nie zgadzam. To co piszesz to teoria ale w praktyce jest inaczej. Jeszcze nigdy nie zda¿y³o mi siê ¿eby co¶ przeczyta³ napêd -ROM gdy -RW nie dawa³o sobie rady. A to, ¿e sie zu¿ywa ?? Wszystko siê zu¿ywa, i tak z regó³y dzisiejsze napêdy dzia³aja tyle na ile jest wypisana gwarancja ( z tym ¿e te¿ nie zawsze ale dobra 🙂 ) Zakup takiego urz±dzenia ma sens ale tylko w jednym przypadku, moim zdaniem tylko do firm gdzie przy stanowiskach komputerowych jest ptrzebny jedynie czytnik.
Fredd:
Gdy pisa³em: "Nagrywarki ¶wietnie radz± sobie z zapisem p³yt, natomiast z odczytem ju¿ gorzej" to mia³em na my¶li choæby sam fakt i¿ czas dostêpu do danych dla nagrywarki jest znacznie d³u¿szy. Naprawdê szkoda marnowaæ jako czytnik dobr± nagrywarkê. Mam tu na my¶li sprzêt z wy¿szego pu³apu.
Rozwa¿ania lepiej gorzej powinno ukróciæ jedno s³owo w tek¶cie" "Liteon" tutaj nie ma lepiej i gorzej – jest tylko kiepsko…
Wszystko sie zgadza Tipros ale "kiepsko" to bardzo ogólne stwierdzenie, nie mówie, ¿e z³e, ale np. je¶li chodzi o korekcjê b³êdów w prawie ka¿dym napêdzie CD-DVD LiteOna jest ona ponad przeciêtna. Ja m. in. mam jeszcze napêd z epoki napêdów CD-RW (LTR-52327S), fakt, ¿e staroæ, ale nie widzia³em napêdu, który by mia³ lepsze wyniki w testach odczytu p³yt CD, CD-RW, mowa o korekcji ca³y czas 🙂
@fredd
poruszasz znów temat strarych napedów. Przejszyj archiwum, gdzie nie mog³em siê nachwaliæ tych napêdów, ale czasy i anpêdy siê zmieni³y, a jak mówi± tylko krowa zdania nie zmienia wiêc teraz panuje inna ¶wiadomo¶c na rynku …
LiteOn – to brzmi dumnie… Kto wie, mo¿e HD DVD bêda mieli jeszcze lepsze ni¿ swoje najlepsze chistoryczne modele? Jes³i by tak by³o (a czemu nie mia³oby byæ?) to ja bym siê na to pisa³… Ale nie zgadzam siê odno¶nie ¿alu lasera nagrywarki do odczytu p³yt… Zanim siê przez takie dzia³anie zu¿yje minie trochê czasu a przez trochê czasu to ceny tych nagrywarek te¿ "trochê" spadn±… Poza tym – dzisiaj kupujesz nagrywarkê dwójkê i co my¶lisz po roku widz±c ósemki? "A ja swojego ¿ó³wia to oszczêdzam?"