DVBViewer HDTV Ready

jaro - Friday, 05 January 2007, 21:50

Płatne programy nie cieszą się wśród użytkowników kart DVB dużym zainteresowaniem. DVBViewer za sprawą sporych możliwości jest tutaj jednak wyjątkiem.
Za cenę 15 Euro można wejść w posiadanie oprogramowania o możliwościach przewyższających swoją konkurencję .
Wybrane funkcje programu to:

  • Pełne wsparcie dla formatu HDTV (nagrywanie oraz odtwarzanie), nie wykluczając MPEG4 (H.264)
  • Dźwięk AC3
  • PIP (Picture In Picture)
  • Bardzo rozbudowane i doskonale prezentujące się EPG
  • Teletext
  • TimeShift
  • Edycja kanałów
  • DiseqC
    Pełna lista możliwości programu znajduje się pod tym adresem.
    DVBViewer jako jeden z nielicznych potrafi w pełni wykorzystać potencjał zawarty w najnowszych kartach DVB HDTV (np. TechnoTrend S-2 3200).
    Karta DVB w standardzie S-2 wspomagana przez oprogramowanie typu DVBViewer, Ritz-DVB itp. jest obecnie najtańszą alternatywą dla osób chcących zasmakować jakości HDTV.

    Tagi:

  • Komentarze (0)
    1. marc99 pisze:

      S± lepsze i darmowe.

    2. Nxx pisze:

      Wszystko cacy – ogl±danie w super jako¶ci, super wybór tv, tylko ¿eby co¶ ogl±daæ sensownego legalnie, trzeba mieæ abonament na jak±¶ platformê i kartê z modu³em dostêpu.

    3. januszp pisze:

      Karta DVB znaczy tyle to "normalny" tuner satelitarny.
      I tam i tu chc±c "ogladaæ cos sensownego legalnie" trzeba zaopatrzeæ siê w kartê z op³acanym abonamentem.
      Takie s± prawa rynku – niestety.
      dokonujac zakupu odtwarzacza DVD tak¿e jeste¶my skazani na koszta w postaci no¶nika z filmem (DVD).
      Przewaga karty DVB nad stacjonarnym dekoderem to wed³ug mnie :
      1. Nagrywanie video bez straty jako¶ci (stream)
      2. Tania alternatywa dla HDTV
      Sprzêt stacjonarny spe³niajace te dwa warunki to spory wydatek (tuner sat. z dyskiem twardym typu HDTV) + oczywi¶cie abonament op³acany sensownej platformie.

      Oba przypadki – zarówno karta DVB jak i stacjonarny dekoder mo¿na wykorzystaæ tak¿e do odbioru programów darmowych (tak¿e tych nadaj±cych w wysokiej rozdzielczo¶ci). Oczywi¶cie ich tre¶æ nie nale¿y do zapieraj±cych dech w piersiach.
      lista kana³ów HDTV (kodowane/free):
      http://en.kingofsat.net/hdtv.php
      Co do samego repertuaru legalno-darmowego niezmiernie smuci fakt, i¿ telewizja publiczna TVP1 oraz TVP2 nie jest dostêpna drog± "free".
      Celem wyjasnienia magicznego "modo³u dostepu" dla kart abonamentowych wykorzystywanych w DVB:
      ów modu³ nie przypomina wspó³czesnych tzw. "CAM-ów" i nie kosztuje kilkaset z³otych, jak ma to miejsce w dekoderach stacjonarnych.
      To tak¿e przemawia na korzy¶æ dekoderów sat. umieszczanych w komputerach. Tutaj modu³ dostepu kosztuje ok. 30z³ i dzia³a tak jak popularny CAM wraz z wszelkimi, zwiazanymi z nim funkcjami – do pozyskiwania uprawnieñ na op³acan± kartê dostepow± w³±cznie.
      Minusem mo¿e byæ (ale nie musi) sprawa wielce dyskusyjna czyli jako¶æ .Monitor powiedzmy 21 cali + karta DVB kontra TV HD 42 cale + dekoder stacjonarny. Pomijaj±c cenê tych zestawów jako¶æ mo¿e przemawiaæ na korzy¶æ zestawów stacjonarnych. Oczywi¶cie du¿o tutaj zale¿y od modelu TV, stacji TV które mamy zamiar na nim odbieraæ.
      Bo tak prawdê mówi±c ogladajac sobie jako¶æ Polsat-u czy Poloni (przyk³ady marnej jako¶ci kanalów mo¿na tutaj mno¿yæ) na 42 calach mo¿na lekko sie za³amaæ.

    4. Jarson pisze:

      A wracaj±c do DVBViewera (januszp skomentowa³ wypowied¼ Nxx tak, ¿e nic siê dodaæ nie da) – nie wiem, czy s±"lepsze i darmowe", jak na razie nie ma wiele programów do obs³ugi kart DVB, a po tym skócie funkcji tego akurat, mo¿na siê spodziewaæ, ¿e przewy¿sza konkurencjê (chocia¿ nie mogê tego powiedzieæ na pewno, bo go nie testowa³em).

    Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.