Według oficjalnie jeszcze niepotwierdzonych informacji wytwórnia filmowa Universal Home Entertainment wycofała się z kontaktu na wyłączne publikowanie swoich filmów HD na nośnikach HD DVD.
Jeżeli informacje te zostaną potwierdzone, będzie to cios dla obozu HD DVD. Universal i Weinstem Company to jedyne duże wytwórnie, które nie publikują swoich tytułów na Blu-Ray. Już wcześniej Paramount i Warner zaczęły, obok HD DVD, wypuszczać filmy Blu-Ray.
Universal na razie nie komentuje tych informacji. Jeszcze kilka tygodni temu, w czasie targów CES, wytwórnia zapowiadała 100 nowych tytułów HD DVD i nie wspominała słowem o Blu-Ray.
Na razie wyglada mi to coraz bardziej na remis. Toshiba przespala swoja szanse na zwyciestwo, a Sony dzieki dobremu marketingowi osiagnelo calkiem sporo. Ostatecznie czesc plyt bedzie wydawanych na tanszym HD, a tam gdzie bedzie wymagana duza pojemnosc na Blue-Rayu. Co do faktu, ze powstana dualne odtwarzacze, to juz chyba nie ma watpliwosci.
Zarówno Universal, Paramount, jak i Warner opiera³y zapewne swoje deklaracje o niewspieraniu BD na nadziei, ¿e w ten sposób klienci ceni±cy sobie szczególnie któr±¶ z nich, wybior± HD, maj±c na uwadze to, ¿e na BD wiele sobie filmów tej wytwórni nie obejrz±. No, ale kiedy siê okaza³o, ¿e spora, je¶li nie dominujaca grupa odbiorców detalicznych zaczê³a wybieraæ BD, wytwórnie te z obawy przed spadniem zysków postanowi³y zacz±æ wspieraæ i drugi format. W sumie wiele nie trac±, ewentualnie jakie¶ mar¿e "odpalane" przez producentów sprzêtu za wspieranie ich formatów, ale mo¿e Sony te¿ co¶ ciekawego im zaoferowa³o?
Nie pomijajmy faktu ze hddvd jest drozsze w produkcji bo 99% filmow nie miesci sie na jednej warstwie.
to byla plotka jak podal universal
a hddvd nie jest drozsze w produkcji, jest tansze 😀
ale tloczenie dwoch warstw jest drozsze……pozatym ludzie wybiora format na ktory moga nagrywac……combo w obecnych czasach malo kogo interesuje…
To ze filmy HD sa drozsze to kompletna bzdura, bo mimo koniecznosci stosowania w niektorych produkcjach 2 warstw, to koszty samego nosnika, sa na tyle niskie, ze i tak ostateczna cena jest porownywalna, a podejrzewam ze ale wiekszosci filmow i tak wystarcza te 15GB (ale to tak na marginesie).
Sam nosnik HD jest lepszy i jesli jakis oszolomow nie opeta znowu magia cyferek (jak podejrzewam niestety bedzie), to nosnik ten jest duzo tanszy i odporniejszy na uszkodzenia, wiec powinien wygrac.
Fakt jest taki, ze na pocztku nowe technologie kupuja ludzie, ktorzy na tym sie znajacy oraz kompletne oszolomy, ktore i tak kupia oba napedy (nawet jesli nie beda ich uzywac). Zdaniem wiekszosci ludzi, ktorzy na chlodno przyjrzeli sie specyfikacji obu technologi, HD jest lepsze. Jednak Toshiba tak opieszale wprowadzala HD na rynek, ze stracila naprawde sporo, mimo ze to Blue-Ray mial miec spore opoznienie w stosunku do HD.
Fakt, faktem jak juz pisalem wczesniej pewnie niedlugo powstana napedy dualne, tak jak mialo to miejsce w przypadku DVD, a do wypalania i tak wszyscy beda uzywac tanszych nosnikow HD-DVD. Co do reszty czas pokaze.
koszt tloczenia hd dvd nawet dwuwarstwowego jest niewiele wiekszy od tloczenia dwuwarstwowej dvd…