Opublikowana specyfikacja BD+

Radek Nimal - Thursday, 21 June 2007, 00:24

BD+ Technologies LLC przedstawiła specyfikację systemu zabezpieczenia BD+ otwierając drogę do implementacji systemu na publikowanych krążkach Blu-Ray.





BD+ jest dedykowany dla Blu-Ray. Razem z RomMark stanowią elementy systemu zabezpieczeń zawartości BD obok AACS.
Odtwarzacze Blu-Ray wyposażone są w maszynę wirtualną zapewniającą środowisko działania dla BD+ Content Code. W czasie odtwarzania zawartości płyty urządzenie cały czas sprawdza kod i za jego pomocą deszyfruje dane z krążka.
W przypadku złamania zabezpieczenia możliwe jest, w kolejnych publikowanych płytach, zamieszczenie zmodyfikowanego Content Code.


Źródło: BD+

Tagi:

Komentarze (0)
  1. Meth pisze:

    to zabawne, wielu z nas ma du¿o wiedzy i za du¿o czasu, powstan± programy do ³amania tego i to jako freeware/open source mo¿e nawet a ka¿dy szaraczek bêdzie sie coraz bardziej wk-a³ robi±c backupy tego syfu, to nie przciwko ludzim z wiedz± to polityka przeciwko masom/klientom docelowym :sweet:

  2. Jarson pisze:

    No w³a¶nie – wraz ze wzrostem stopnia skomplikowania zabezpieczeñ ich obchodzenie mo¿e byæ coraz d³u¿sze i bardziej skomplikowane, a cnie zawsze program stworzony do obchodzenia takiego zabezpieczenia jest zaprojektowany tak, aby kopiê robi³o siê jednym klikniêciem – entuzja¶ci szybko siê naucz± ale np. ich rodzice ju¿ niekoniecznie…

    Poza tym, jesli dane s± zaszyfrowane i na bie¿±co deszyfrowane to oznacza, ¿e odtwarzacz, marnuj±c moc obliczeniow± na ten proces bêdzie zu¿ywa³ wiêcej pr±du, szybciej siê niszczy³ itp. Mo¿e od tego nie zbiedniejemy, je¶li pobór pr±du wzro¶nie o kilka procent, ale skoro w UE ka¿± nawety ¿arówki wymieniaæ na energooszczêdne, to dlaczego tutaj wymy¶la siê zabezpieczenia, których efektem jest konieczno¶æ marnotrawienia tej energii – nawet je¶li wzrost mia³by byæ rzêdu 1% (a bêdzie wiêkszy)?

  3. Mzymon pisze:

    Z³y moment wybrali. Przed nami wakacje wielu domoros³ych hackerów z nudów zajmie siê ³amaniem tego zabezpieczenia 😀 Do koñca wakacji opracuj± sposób na obej¶cie i tego. Ju¿ AACS mia³ byæ nie do z³amania.
    @Jarson udowodniono, ¿e DRM w przeno¶nych odtwarzaczach powoduje szybsze wyczerpanie siê baterii. W tym przypadku bêdzie z pewno¶ci± tak samo.

  4. Hocum pisze:

    a moze nie bedzie trzeba szukac kodu deszyfrujacego plytke. bo po po, jesli bedzie mozna polamac VirtualMachine ;P we wszstkich testa poda ze: odtwazacz jest OK, plyta jest OK, cos tam jest OK ….. itd.
    i filmy beda dzialac bo VM bedie myslalo ze wsztko jest OK 😀

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.