Firma Kanguru zaprezentowała zewnętrzny dysk twardy przyjazny środowisku.
Nazwany został Eco Drive. Dzięki położeniu nacisku na oszczędzanie energii zaoszczędzono 75% w stosunku do standardowych rozwiązań. Wydłużono też czas życia urządzenia.
Już po trzech sekundach bez aktywności napęd zaczyna pracować wykorzystując jedynie 80% mocy. Po trzech minutach przechodzi w stan oczekiwania (10-20% mocy). Po 5 minutach pracuje na 10% mocy. Zarządzanie trybami oszczędzania energii odbywa się z poziomu systemu operacyjnego Windows 2000, XP lub Vista. Napęd został wykonany zgodnie z wymogami RoHS. Z komputerem komunikuje się za pomocą USB 2.0. Ma pojemność 750GB.
ta – ciekawe jak…..dysk kreci sie caly czas chyba ze dostanie sygnal stopu…….
No i tak oto mamy kolejny proces w trayu 😀
Ekologiczny? Co z tego, ¿e z¿era mniej energii elektrycznej? Nikt tylko nie wspomina o rzadkich metalach wykorzystywanych do ich budowy (np. ruten czy bizmut).
Mzymon – RoHS to wytyczne dotyczace przetwarzania wtornego materialow uzytych do budowy elektroniki w UE
Wszystko ladie pieknie ale jak to cudo jest zasilane ? Z USB ? Jaki to ma pobor mocy ze nagle nalezy go az tak obnizac. Nie widzialem jeszcze kieszeni co by jadla wiecej niz 25 – 30 W. Wiekszosc ciagnie mniej niz 20 chyba ze stary Maxtor siedzi. Z 20 W na 2 W hm … czas dostepu pewnie takze szlag trafi bo zanim sie toto cudo rozpedzi ponownie. Slowem dysk raczej nie do ostrego wykorzystywania a bardziej do regularnych backupow.
Po pierwsze w tej obudowie siedzi dysk 3,5" co mo¿na wywnioskowaæ z rozmiaru, nawet je¶li spekulowaæ, ¿e to wiêcej dysków 2,5" to google twierdzi, ¿e to jednak dysk 3,5". Takie dyski ze wzglêdu na duzy pobór pr±du (>500mA) wymagaj± zasilania zewnêtrznego, gdy¿ USB nie wydoli. Co do oszczêdnosci energii to faktycznie widoczna oszczedno¶æ bêdzie mia³a miejsce w przypadku "normalnej" pracy systemu, gdzie nie wymagany jest odczyt i zapis non stop, bo wtedy urz±dzenie po prostu nie przejdzie w stan u¶pienia. Wybudzenie tego stwora to pewnie tez moment i tego sie nie przeskoczy. Co do materia³ów stosowanych do budowy tego dysku to jak s³usznie kto¶ zauwa¿y³ zosta³o to uwzglêdnione w "ROHS", a co to znaczy to proponuje siêgnaæ znów do google. Wszystkiego na tacy podaæ nie mo¿na.
Swoja drog± na tym etapie ewolucji – któr± sam przeszed³em – nalezy zauwa¿yæ, ¿e ¶wiat poza cdrinfo te¿ istnieje (podobno) i mo¿na zasiêgnaæ informacji takze w innych miejscach w sposób odpowiedni dla uzupe³nienie danych, a nie oczekiwaæ, ¿e kto¶ zrobi to za nas i poda na tacy … pozdrawiam.