Kolejny rootkit od Sony

Radek Nimal - Wednesday, 29 August 2007, 23:07

Firma Sony uraczyła swoich klientów kolejnym prezentem. Firma F-Secure podała do publicznej wiadomości informacje o zagrożeniu powodowanym przez PD produkcji Sony.

usm-f_photo.jpg



PD z serii MicroVault USM-F zabezpieczone za pomocą odcisku palca instalują oprogramowanie do identyfikacji użytkownika na dysku twardym komputera. Nie informują o tym, oprogramowanie znajduje się w ukrytym katalogu w folderze systemowym.
Niebezpieczeństwo wiąże się z możliwością wykorzystania niewidocznego katalogu przez hakerów. Firma F-Secure chciała, jak twierdzi, sprawę wyjaśnić z Sony, ale po przesłaniu jej informacji o zagrożeniu nie otrzymała żadnej odpowiedzi mimo upływu dość długiego czasu.
Nie jest to pierwsza wpadka Sony – dwa lata temu ukryte oprogramowanie było instalowane przez płyty audio wydawane przez Sony BMG, powodując alarmy ze strony oprogramowania antywirusowego.


Źródło: CoputerWorld

Tagi:

Komentarze (0)
  1. Seth pisze:

    Tia…. jak¿e prorocze by³y moje s³owa post wy¿ej :/
    Oni siê niczego nie naucz±.

  2. andy pisze:

    @nimal malutka literówka: "do identyfikacji u¿ytkownika na syku twardym" 😉

  3. Biken pisze:

    Nied³ugo siê dowiemy ¿e sony w popularnych walkmanach dodawa³o wiadomo¶ci podprogowe "sony jest najlepsze" 😉

  4. nimal pisze:

    dzieki Andy 😉

  5. Poke pisze:

    Rece opadaja.

  6. zbynia pisze:

    ale co za problem by haker wykorzystal jakikolwiek ukryty folder?albo jego wirus go stworzyl??
    wielkie halo

  7. piotrs00 pisze:

    @Zbynia
    Foilder jest tworzony przez soft do obs³ugi czytnika linii papilarnych i dodatkowo :
    F-Secure security expert, Mika Tolvanen, reported that it is possible to enter the hidden directory using a Command Prompt and from there create and run new hidden files.

    "Files in this directory are also hidden from some antivirus scanners — as with the Sony BMG DRM case — depending on the techniques employed by the antivirus software. It is therefore technically possible for malware to use the directory as a hiding place," said Tolvanen on the F-Secure blog.

    Jak dla mnie – namiastka rootkita.

  8. Yogi97 pisze:

    @zbynia
    Problem w tym, ¿e TEN ukryty folder jest "omijany" przez wiêkszo¶æ antyvirów – tak gdzie¶ zaczyta³em. Z czym to siê mo¿e wi±zaæ… Ano, dok³adaj±c do tego to, co pisze piotrs00 + nasza wyobra¼nia i mamy pe³en obraz sytuacji.

    @Seth
    Ty wró¿ka jaka¶ jeste¶ cy có¶… 🙂

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.