Radiotracker – krótka recenzja

Loster - Tuesday, 25 September 2007, 08:19

Nero Premium Reloaded w wersji 7 - jeden z najpopularniejszych pakietów służących do nagrywania płyt CD/DVD/Blu-ray/HD DVD i nie tylko. W ostatnim czasie do pakietu producent (firma Nero AG - dawniej Ahead) dołączył dość ciekawy program Radiotracker. Program ten służy do pobierania plików w formacie mp3 zawierających muzykę. Nie było by w tym nic nowego gdyby nie fakt, że wg jego twórców narzędzie to służy do legalnego i darmowego pobierania plików z muzyką.


Zapraszamy do krótkiej recencji tego programu.

Tagi:

Komentarze (0)
  1. Igloo pisze:

    ciekawe kiedy MPAA i RIAA skocz± im do gard³a i jak prêdko wyjdzie "poprawka" usuwaj±ca tak± funkcjonalno¶æ. trzeba mieæ tylko nadziejê, ¿e bêdzie specjalna wersja dla usa bez radiotracker’a

  2. zbynia pisze:

    wszystkie narzedzia sa w pelni legalne – poczawszy od emule przez clone dvd anydvd na hakerskich konczac

    a to ze da sie je wykorzystac do innych celow to zadna nowina – najprosciej mozna to pokazac na przykladzie noza……

  3. Igloo pisze:

    @zbynia
    tyle to ja wiem 🙂
    znaj±c te organizacje jest to w ich mniemaniu nielegalne poniewa¿ nie p³acisz za muzê.
    w takim kontekscie posa³em mojego poprzedniego posta.

  4. alador pisze:

    Otó¿ przedmówcy troszeczkê siê myl±. Owszem, legalne jest kopiowanie zakupionej legalnie p³yty na w³asny u¿ytek, ale nielegalne jest ³amanie zabezpieczeñ. Sprytne jest to prawo, z jednej strony niby na co¶ pozwala, ale w praktyce to uniemo¿liwia, bo trudno obecnie znale¼æ p³ytê bez zabezpieczeñ. W zwi±zku z tym na zachód od naszego piêknego kraju (np. w Niemczech) programy typu Clone DVD czy AnyDVD lub DVD Fab, które pozwalaj± na obej¶cie zabezpieczeñ, s± nielegalne. Przyk³ad: autor znanego sk±d in±d programu EAC musia³ usun±æ z niego opcjê pozwalaj±c± obej¶æ zabezpieczenie "fa³szywej" tablicy TOC. Podobnie siê sprawa ma z DVD Decrypterem, który musia³ siê "zwin±æ" w ogóle. Pozosta³y tylko programy, które siê wynios³y do krajów, gdzie (na razie) nie siêgaj± pewne organizacje… Np. Clone DVD musia³ siê wynie¶æ ze Szwajcarii na wyspy Antigua.

  5. zbynia pisze:

    alador ale zabezpieczenie ktore uniemozliwia ci posluchanie plyty na przyklad w laptopie to jakie jest?????legalne??czy jak??

    bo dla mnie to oszustwo i philips dobrze kombinowal zeby zabronic takim uzywania loga compact disc……..

    co do eac – co z tego ze usuneli jakas bzdcete skoro kazda muzyke da sie zgrac???jak nie tym to byle edytorem audio………
    a pozatym mozna zgrac z dobrego cd po spdif….

    zabezpieczenia to najwiekszy debilizm 20 wieku – wtopiona masa kasy i zadnego pozytku ani zysku – spowodowaly tylko tragivczny wzrost piractwa……..

    co do lamania zabezpieczen – to w takim razie producent musi ci zapewnic albo kopie odrazu albo jak zniszczysz plyte…….

    pozatym zapamietaj jedno – plyta jest twoja i co z nia zrobisz to twoja sprawa i nikomu nic do tego czy zlamales jej zabezpieczenia czy skopiowales w inny sposob – zrobiles to dla siebie – nikt ci nie zabroni skopiowac swojego samochodu w skali 1:1 czy noza czy innych bzdur lacznie ze znanym obrazem – bo nie ma takiego prawa – sam dla siebie mozesz i kase kopiowac i guzik ci zrobia……….

    bylebys nie wprowadzal do obiegu i czerpal korzysci z tego……

    najbardziej nielegalne sa debilne pomysly i legalne zlodziejstwo firm……..

  6. zbynia pisze:

    a tak apropo programu – zdecydowanie polecam niebo lepszy orbit niz jakis marny radiotracker – orbitem sciagniesz wszystko poczawszy od mp3 przez video na youtube konczac……

  7. alador pisze:

    Wiesz co Zbynia? Nie wypowiadaj siê autorytatywnie na tematy, co do których najwyra¼niej nie masz pojêcia. Bzdury wypisujesz o tym kopiowaniu i widaæ ¿e kodeksu prawa cywilnego i handlowego w ¿yciu w rêku nie mia³a¶. S³ysza³a¶ kiedy¶ o wzorach prawnie zastrze¿onych? Jak nie, to sobie poczytaj i dowiesz siê jak to jest z robieniem kopii samochodu, no¿a czy nawet guzika. Za¶ co do kasy, to prawo jest jeszcze ostrzejsze i wystarczy, ¿e kto¶ ciê przy³apie na kserowaniu banknotu. Tutaj nie ma zmi³uj, jak zreszt± wszêdzie, gdzie chodzi o kasê. Je¶li za¶ chodzi o techniczne mo¿liwo¶ci obej¶cia zabezpieczeñ, to radzi³bym wybraæ siê na kurs czytania ze zrozumieniem, bo nigdzie nie napisa³em ¿e technicznie siê nie da i ¿e nie ma programów do tego, a przypadek EAC poda³em za przyk³ad dzia³ania obowi±zuj±cego w Euroie prawodawstwa. A fakt istnienia technicznych mo¿liwo¶ci obchodzenia zabezpieczeñ nie czyni tego od razu legalnym. Wiele rzeczy jest technicznie mo¿liwych a prawnie niedopuszczalnych. Np. technicznie mo¿liwe jest sforsowanie zamkniêtych drzwi mieszkania s±siadów. I w³a¶nie wy¿ej te¿ napisa³em, ¿e to prawodawstwo jest tak sprytnie skonstruowane, ¿e pozwala ci kopiowaæ p³ytê ale nie pozwala obchodziæ zabezpieczeñ. Nie moja to wina i nie ze mn± nale¿y na ten temat dyskutowaæ, tylko z ustawodawc±. A jak zniszczysz p³ytê, to twój problem, podobnie jak wtedy, gdy rozbijesz samochód albo spali ci siê dom – nikt ci nic nie zwróci, chyba ¿e siê ubezpieczysz. Twoje zmartwienie, ¿eby p³ycie nic siê nie sta³o. Producent nie musi ci niczego zabezpieczaæ – on ma ci dostarczyæ p³ytê w chwili zakupu, a co potem z ni± siê stanie, to twoja brocha. I na koniec: bajki o niewprowadzaniu w obieg i nieczerpaniu korzy¶ci to logendy powtarzane dla samouspokojenia przez internetowych zasysaczy i nie maj± one ¿adnych podstaw prawnych.

  8. Bartez pisze:

    @alador
    Jest drobna ró¿nica miêdzy kupowaniem samochodu, a programu, czy na p³ycie CD/DVD. Kupuj±c samochód, czy nó¿ kupujesz faktycznie tê rzecz. Natomiast w przypadku jakiego¶ programu nie kupujesz p³ytki CD/DVD, tylko jej zawarto¶æ. Je¿eli zniszczysz samochód – Twoja strata. Je¿eli zniszczy Ci siê p³ytka, a wiadomo, ¿e jest podatna na zarysowania, tracisz tak¿e sam± aplikacjê, której de facto nic siê nie sta³o, jednak nie masz ju¿ do niej dostêpu.

    Zgodnie z polskim prawem, legalne jest wykonanie kopii zapasowej programu. Je¿eli autor aplikacji nie umo¿liwia tego, powinien bezp³atnie wymieniæ no¶nik.

  9. alador pisze:

    @Bartez
    Owszem, kupujesz p³ytkê. Wystarczy popatrzeæ uwa¿nie w cenniki oprogramowania. Wyszczególnione s± tam pozycje takie, jak "program" oraz "no¶nik". Je¶li zniszczysz no¶nik, wymieni± ci go, ale musisz za niego zap³aciæ. Nie p³acisz jedynie za aplikacjê.

  10. Biken pisze:

    Nero jak zwykle robi mega narzêdzie do prostych rzeczy. Kto jednocze¶nie s³ucha 50 stacji radiowych ? Kto równocze¶nie zgrywa 50 stacji radiowych? Chyba tylko kto¶ kto poszukuje rzadkiego utworu.
    Do wiêkszo¶ci zastosowañ wystarczy StreamRipper do winampa – dla normalnego "Kowalskiego" oczywi¶cie.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.