W obecnych czasach coraz więcej osób korzysta z przenośnych pamięci typu pendrive, przenośnych dysków twardych oraz taniejących z dnia na dzień laptopów. Bardzo często na urządzeniach tych zabieramy ze sobą bardzo ważne dane, których wolelibyśmy nie udostępniać osobom niepowołanym. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem poświęconym szyfrowaniu danych za pomocą ciekawej aplikacji jaką jest darmowy program TrueCrypt.
Nowy artykuł: TrueCrypt – darmowe szyfrowanie danych na dysku twardym
Bartek Wróbel - Tuesday, 13 November 2007, 13:41Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.
Jedna uwaga – ja bym siê nie bawi³ z ³atwymi do zapamiêtania has³ami. U¿ywam programu od ok. 2 lat i przez ten czas zd±¿y³em ju¿zapamiêtaæ has³o, którego u¿ywam do przenoszenia danych – a ma ono grubo ponad 10 znaków i nie jest co prawda ca³kiem przypadkow± sekwencj± znaków, ale spe³nia wrêcz podrêcznikowo zasady tworzenia skutecznych hase³. Has³a nieskuteczne s±po prostu… nieskuteczne.
Program naprawdê jest ¶wietny, ja równie¿ nie mia³em z nim nigdy ¿adnych problemów – dzia³a niezawodnie – a dodam, ¿e do przenoszenia danych u¿ywam go czêsto, przez pewien czas u¿ywa³em te¿ zaszyfrowanych partycji, do dzi¶ niektóre dane szyfruje (archiwa e-maili np.)
Jesli chodzi o wymagania, to nawet przenoszenie danych z jednej zaszyfrowanej partycji na drug± (konieczno¶æ dekodowania i ponownego szyfrowania w tym samym czasie) nie spowalnia systemu znacz±co (choæ procek ma ju¿ co robiæ). Dla posiadaczy lepszych procesorów (C2D, nawet wolniejszych, szybsze PD, P4) problem w³a¶ciwie nie bêdzie istnia³ (chyba, ¿e wybior± kolejne szyfrowanie paroma algorytmami, ale bez przesady).
Polecam.
Artyku³ godny uwagi, napisany zrozumiale i okraszony spor± ilo¶ci± ilustracji. Polecam zainteresowanym i sk³adam wyrazy uznania autorowi.