Po tym, jak na styczniowych targach CES firma BiTMICRO zaprezentowała dyski SSD o pojemności 416 i 832GB zapowiadało się, że teraz przyjdzie nam poczekać trochę na kolejny krok tego specjalisty od rekordowych pojemności dysków opartych na pamięci flash. Tym kolejnym krokiem miało być stworzenie urządzeń o pojemności 1,6TB. I oto stało się - 1,6TB SSD z serii E-Disk Altima Ultra3200 został dziś oficjalnie zaprezentowany.
Najnowszy model BiTMICRO jest pierwszym w historii urządzeniem do przechowywania danych opartym na pamięci NAND flash, które osiągnęło pojemność większą, niż największy dostępny w tym samym czasie na rynku dysk twardy - w chwili obecnej nie ma bowiem na świecie HDD o tak ogromnej pojemności.
Model E3S320 wykonany jest w formacie 3,5". Oferuje transfer danych z prędkością 230MB/s (szczytowe prędkości odczytu osiągają wartość 320MB/s). Jest w stanie wykonać 30 000 operacji zapisu/odczytu na sekundę. Oparty jest na pamięciach SLC (single-level cell) NAND flash.
W dysku zostały użyte opatentowane przez producenta technologie - "wear leweling", "BCH Error Correction Code", "securErase" i "PowerGuard", używane również w innych modelach serii E-Disk Altima Ultra3200. Odpowiadają one m.in. za takie zapisywanie danych, aby komórki pamięci zużywały się równomiernie w całym dysku, oraz za korekcję błędów. Dzięki temu wydłużona została przewidywana długość życia urządzenia oraz bezpieczeństwo gromadzonych na nim danych.
Nowy SSD potrafi pracować w zakresie temperatur od -40 do 85°C. Ma wytrzymywać przeciążenia rzędu 1500G. Został skonstruowany z myślą o najbardziej wymagających odbiorcach i ma być docelowo przeznaczony do zastosowań militarnych, czy biznesowych. Dysk, podobnie jak inne modele z nowej serii, będzie miał swoją rynkową premierę w trzecim kwartale bieżącego roku. Nie została jeszcze podana przewidywana cena tego urządzenia, nie ulega jednak wątpliwości, że użycie określenia "wysoka" to w tym przypadku o wiele za mało.
przegieli pale – jak dla mnie rewelka pod kazdym wzgledem(no moze procz ilosci zapisow :)))
I jeszcze dali radê to osi±gn±æ na pamiêciach SLC…
Je¶li zupe³nie damy sobie spokój z logik± (która nakazuje nie produkowaæ pamiêci, w których p³aci siê kilkadziesi±t tysiêcy dolarów za terabajt), to mo¿na by jeszcze wymieniæ ko¶ci SLC na identycznej wielko¶ci MLC, uzyskuj±c dwukrotnie wiêksz± pojemno¶æ 😛