Nowa, cicha „dwudziestka dwójka” Samsunga

Jarson - Wednesday, 23 April 2008, 19:17

TSST Korea (Toshiba Samsung Storage Technology Korea Corporation) zaprezentowała dziś nową nagrywarkę DVD - Super WriteMaster SH-233, która nagrywa płyty DVD+/-R z prędkością 22x. Producent zwrócił uwagę na to, aby urządzenie było jak najcichsze.







Nagrywarka umożliwia ponadto nagrywanie płyt DVD+R DL z prędkością 16x, DVD-R DL - 12x, DVD+RW - 8x, DVD-RW - 6x. Czas potrzebny na nagranie płyty DVD+/-R z maksymalną prędkością to 4 minuty i 26 sekund - o 6% szybciej niż w przypadku wypalania płyt z prędkościa 20x. Producent zapewnia, że jeszcze większą różnicę można odczuć przy nagrywaniu płyt DVD-RAM - proces ten zajmuje niecałe 12 minut, 30% mniej niż w przypadku "dwudziestek" (według wyliczeń Samsunga).
SH-233 oferuje opcję "over-speed", pozwalającą użytkownikom nagrywać dane z dużą prędkością nawet na płytach o niskim indeksie prędkości - na nośnikach z indeksem 16x z pełną prędkością 22x, a na płytach o indeksie 8x - z 12-krotną prędkością.
Dzięki modyfikacjom węwnętrznej strony obudowy nowa nagrywarka jest o 10% cichsza od konkurencyjnych modeli o podobnych prędkościach nagrywania.
Do nowego modelu Samsung będzie dołączał aplikację pozwalającą na łatwą aktualizację biosu do najnowszej wersji. Nagrywarka, podobnie jak inne modele z serii WriteMaster, wyposażona jest w szereg technologii: SAT (Speed Adjustment Technology), TAC (Tilt Actuator Compensation), Double OPC (Optimum Power Control), Buffer Under Run Free Technology, która pozwala na stabilne nagrywanie nawet przy dużych prędkościach, a także Magic Speed i ABS (Automatic Ball Balancing System), które mają za zadanie zmniejszać wibracje płyt podczas pracy urządzenia i zmniejszać przez to jego głośność.
SH-223 komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu SATA. Nowy model ma pojawić się w sklepach w przyszłym miesiącu - dostępna ma być również jego zewnętrzna wersja.


Źródło: CDRinfo.com

Tagi:

Komentarze (0)
  1. marek_haj pisze:

    o radosci juz pedze kupowac ….ciekawe jakie noski mozna spalic x22 zeby sie czytaly porzadnie …

  2. zbynia pisze:

    zadnego – i po x16 3/4 nie nadaje sie po pol roku do czytania
    zreszta i tak pale tylko x8 bo tylko robie archiwum a nie pale piraty hurtowo zeby moglo sie to przydac

  3. marek_haj pisze:

    wlasnie mnie to zastanawia czy takie predkosci sie komus przydaja czy to tylko cos na miare palenia cd x60 … slowem wielka bajka i popis dla dzieciarni

  4. wilson777 pisze:

    Dopiero dzisiaj trafi³em na tego newsa i bardzo mnie ciekawi jak mo¿na nagrac p³yte o niskim indeksie prêdko¶ci szybciej niz przewidzia³ jej producent jakies to conajmniej dziwne a poza tym przy tych predko¶ciach to raczej nie bêd± za bardzo dobrze nagrane te p³yty pewnie ogólnie to i tak mam jako¶ wieksze przekonanie do Lg zdaje mi siê ¿e sa mniej awaryjne z tego co s³ysza³em od ludzi.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.