Technologia OLED jest wielofunkcyjna. Może służyć nie tylko do produkcji telewizorów czy innych paneli wyświetlających obraz. Co powiecie np. na wykorzystanie jej jako zastępstwa za tradycyjne żarówki?
Firma Philips postanowiła pokazać światu zestaw narzędzi dla projektantów i architektów, który pokazuje moc drzemiącą w OLED. Różne kształty, struktury i kolory pokazują, że zastosowań dla technologii nie ma końca, zwłaszcza, że panele dostępne będą już w przyszłym roku w rozmiarach do 50 centymetrów kwadratowych. Nad projektem czuwa Kristin Knappstein z Business Development Manager OLED Lighting firmy Philips, a produkty z tej kategorii będą nazywały się Lumiblade.
Ju¿ w planach ¿arówek mia³o byæ tysi±ce a fizycznie jest kilka…
nieprawda … ostatnio wymienilem sobie w pokoju na LEDowa i bardzo sobie chwale. Zuzycie energii na pozomie 5W, swiatla daje tyle co 100W zarowka i 5 razy dluzsze zycie (to sie sprawdzi w praktyce)
A ja mia³em ¿arówkê 150 wat z koñca lat 70-tych i prze¿y³a ca³± moj± podstawówkê – jak siê przepali³a, to by³em w szoku 🙂 A co do pomys³u z art, to powiem tak – ma³o ¶wiat³a, drogie jak cholera – ju¿ lepiej sobie wy³o¿yæ ¶ciany telewizorami crt – taniej wyjdzie 😉