Microsoft skierował pozwy przeciwko 63 sprzedawcom nielegalnych kopii systemu Windows XP, sprzedawanych pod nazwą "Windows Blue Edition". Pirackie kopie były sprzedawane jako oryginały na różnych stronach aukcyjnych. Aukcje te wystawiane były przez sprzedawców z różnych krajów, między innymi z Wielkiej Brytanii, Francji, Brazylii, Japonii i Meksyku.
Przy okazji podjęcia działań przeciwko nieuczciwym sprzedawcom Microsoft po raz kolejny przypomniał, że fałszywe kopie systemów Windows są w znacznie większym stopniu podatne na różne zagrożenia płynące z sieci niż systemy oryginalne. Korporacja radzi użytkownikom omijać szerokim łukiem systemy sprzedawane pod nazwą Windows Blue Edition, które są "niczym więcej, tylko niskiej jakości fałszywym oprogramowaniem wypalonym na płyty CD".
spoko, swojego trzeba broniæ, tylko po co tak to robiæ pod publiczkê?
Niech ich od razu zawioz± do Chin, tam utn± g³owy, a potem niech MS zrobi z tego now± tapetê do Windowsa 🙂
co ty z tymi chinami ? Tam glow nie obcinaja za piractwo komputerowe, co najwyzej za machlojki z produktami spozywczymi 😛
Microsoft sprzedaje swoje oprogramowanie, w które zainwestowa³ i kosztuje w wersji oem ok 300 PLN ,to co powiecie o wersjach pude³kowych Linuxa za ok. 75 PLN ?? to jest dopiero dziadostwo ,¿eby kasowaæ za free prog.znajduj±ce sie wraz z systemem ,a system kto programowa³ ??
Linux nie jest free tylko opensource, wiêc mo¿esz dawaæ, sprzedawaæ i modyfikowaæ wszystko to pod pewnymi warunkami – w przypadku sprzeda¿y masz obowi±zek dostarczyæ ¼ród³a, je¶li chodzi o m$ to nie wiem co ich bardziej martwi to ¿e sprzedaje kto¶ ich produkt czy to ¿e nie jest to vista?
piractwu glowy nawet nie beda probowali uciac, bo to im generuje zyski
dobrze, ze w akcji wzieli sie za handlarzy oszustow a nie za kupujacych