500 GB na jednym talerzu od Seagate

Bartek Wróbel - Wednesday, 31 December 2008, 15:50

Firma Seagate w najbliższych dniach zamierza wypuścić na rynek pierwszy dysk z nowej serii Barracuda 7200.12. Nowy model nie wyróżnia się pojemnością, w zamian za to producent postanowił popracować nad gęstością zapisu, czego efektem jest upakowanie 500 GB na jednym talerzu.






Model oznaczony symbolem ST3500410AS oprócz pojemności 500 GB charakteryzuje się prędkością obrotową 7200 obr/min, 16 MB pamięci cache oraz interfejsem SATA II. U naszych zachodnich sąsiadów można go nabyć w cenie 50-55 EUR.
Zaskakujące jest to, że Seagate nie wspominał nic o pracach nad zwiększeniem gęstości zapisu. Krokiem tym zaskoczył prawdopodobnie także swoich konkurentów, którzy informowali o pracach nad zwiększeniem pojemności jednego talerza do 350-400 GB.

Tagi:

Komentarze (0)
  1. nimal pisze:

    to co, czekamy na nowego rekordziste pojemnosci?

  2. KC42 pisze:

    pewno wypuszcz± na 5 talerzach 2,5 TB

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.