Na fali modnej obecnie ekologii i energooszczędności Sharp wprowadził do sprzedaży nową linię telewizorów LCD (1080p) AQUOS DH77. Dostępne w rozmiarach 32, 42, 46 i 52 cali mają na swych pilotach zdalnego sterowania specjalny zielony "ekoprzycisk", którego naciśnięcie uruchamia tryb oszczędzania energii w trakcie użytkowania telewizora.
Podstawowe dane techniczne: wbudowany tuner DVB-T, czas reakcji na poziomie 4ms, 3 wejścia HDMI, 100Hz, 10bitowe przetwarzanie sygnału, kontrast (dynamicznie) 50 000:1 (30 000:1 dla 32calowego).
Ceny: 32" - 649 funtów, 42" - 799 funtów, 46 cali - 999 funtów (za sharp.co.uk).
Niez³a manipulacja s³owami i czysty marketing, dodali przycisk na pilocie i niby TV ju¿ jest bardziej eko. Poprzednik DH77, czyli XL2E ma te same funkcje w swoim menu i tylko brak zielonego syfa na pilocie i ju¿ nie jet eko ?
Denerwuje mnie ju¿ to cholerne parcie w kierunku tak zwanej ekologi, chcê mieæ na swoim aucie lakier o³owiowy ¿eby mi ptasie gówno dziury nie wy¿ar³o a nie p³aciæ wiêcej za jakie¶ wodne pseudo lakiery, chce mieæ 20% tañszy dysk twardy a nie p³aciæ za ekologiczn± krucjatê producenta. Bez przegiêæ.
Tzw. "ekologia" to czysta fikcja (w wiêkszo¶ci przypadków) !
G³ównie s³u¿y do wyci±gania pieniêdzy od konsumenta pod p³aszczykiem czego¶ po¿ytecznego, zdrowego etc.
Nie zawsze "ekologiczne" technologie s± kosztowniejsze, ale w ka¿dym przypadku dro¿sze dla odbiorcy, np. plastikowe reklamówki by³y bezp³atne, te nowe "biodegradowalne" ju¿ kosztuj± i to sporo !
Ma³o kto wie, ale papierowe torby (lansowane jako najekologiczniejsze), zatruwaj± ¶rodowisko w znacznie wiêkszym stopniu ni¿ te plastikowe !!! Bo produkcja papieru jest bardziej uci±¿liwa dla ¶rodowiska ni¿ folii plastikowych.
A co do oszczêdno¶ci w TV, to niech zrobi± ekrany OLED !
Od lat ta technologia jest spowalniana przez swoje zalety (sic!) a przede wszystkim przez bardzo niski koszt produkcji (docelowo). Co oczywi¶cie przyczyni³oby siê do olbrzymich "strat" megakoncernów. Sama produkcja paneli OLED, te¿ bije na g³owê ekologiczno¶ci± LCD, ale gdzie wchodz± du¿e pieni±dze, koñczy siê wszelka "ekologia".
a przepraszam co siê dzieje po naci¶niêciu owego zielonego guzika ?
@Anon
oj z tym lakierem to mi niepotrzebnie przypomnia³e¶
zafajdane europejskie akryle….
@Tipros
pewnie spada jasno¶æ monitora…
@ Tipros
TV prze³±cza siê w tryb oszczêdzania tj.:
-Uruchamia siê OPC, czyli dynamiczne pod¶wietlanie panelu LCD w zale¿no¶ci od natê¿enia ¶wiat³a w pomieszczeniu, IMHO dzia³a do kitu.
-TV wy³±cza siê po 3 godzinach w przypadku braku aktywno¶ci ze strony u¿ytkownika
-TV wy³±cza siê w przypadku braku sygna³u.
-Ustawia siê Tryb2 czuwania, odbiornik d³u¿ej siê uruchamia, ale ¿re mniej pr±du w trybie vampire power (standby).
Wszystko to mo¿na ustawiæ w poprzedniej serii, wystarczy wej¶æ do menu (polskiego) i wybraæ JEDN¡ opcje.
Dla odmiany teraz masz na pilocie zielonego pryszcza.
@Seth kto¶ musi zarobiæ na nowych lakierniach, pistoletach, certyfikatach, kontrolach……………….
Pozdro.
Aja ostatnio doszuka³em siê innej przyczyny dziwnych zmian. Tutaj ju¿ nie producenci, a znudzeni uk³adaniem pasjansa urzêdnicy, którzy wymy¶laj± sobie ró¿ne dziwne ulgi podatkowe, op³aty czy te¿ inne uzasadnienia jeszcze dziwniejszych kroków producentów.
A to, ¿e chodzi o kase to wiemy wszyscy …
co sie zmienia?
obraz na gorszy, ale spada zuzycie prundu o 5 watow!
huuuuraaaaaaaaa…..
Ekologia czy styl bycia
Pewien sposób na ¿ycie i w³asn± to¿samo¶æ. Jak ekologia nas wci±ga. Najczê¶ciej zaczynamy zastanawiaæ siê nad tzw: zdrow± ¿ywno¶ci±, zdrowe jedzenie to podstawa dobrego samopoczucia, potem szukasz produktów z bio-certyfikatem. Gdy nadchodzi sezon, czê¶ciej wsiadamy na rowerek, wytargany z piwnicy to wszystko oczywi¶cie robimy dla zdrówka i oszczêdno¶ci, zaczynamy czê¶ciej zakrêcaæ kran, najpierw z ciep³± wod±, a myj±c zêby zimna nie leje siê ciurkiem. Jeste¶ prawie ekologiczny, dodaj do tego ubrania z naturalnych tkanin, g³ównie z bawe³ny delikatne i mi³e dla skóry oraz oczywi¶cie dla ¶rodowiska. Kolejnym bardzo istotnym etapem bycie ekologicznym jest segregacja naszych domowych ¶mieci, z tym zapewne wiêkszo¶æ ma pewien problem. Kiedy¶ bêdziesz musia³ i¶æ do pojemników (na szk³o, papier, plastiki, itp.) dwie¶cie czy trzysta metrów, zrób to z ochot± i u¶miechem. U niektórych lokatorów twojego bloku bêdzie budzi³o to zdumienie. Odpowiesz im, ¿e robisz to dla ruchu (oczywi¶cie twojego zdrowia), popierasz recykling, bo to przynosi oszczêdno¶ci i chroni ¶rodowisko oraz dajesz dobry przyk³ad innym, zw³aszcza m³odzie¿y i nie masz nic przeciwko temu, aby jeszcze kto¶ na tym zarobi³.
Kiedy¶ jednak zauwa¿y³e¶ jak ekipa opró¿nia³a to co zosta³o przez ciebie i innych bohaterów poselekcjonowane wrzuca do jednego wspólnego pojemnika na samochodzie( kogiel, mogiel). Czy ci siê przewidzia³o?, bo to brak sensu, po prostu g³upota.
Od pewnego czasu zauwa¿y³e¶ ¿e w ¶mietniku twojego domu z pojemnikami "ogólnego zastosowania" wstawiono nowiutkie pojemniki na odpady selekcjonowane. I co widzisz? Puste,a obok nie z³o¿one pud³a tekturowe, lub wrzucane do pojemników "ogólnych", które szybko siê zapychaj±, podobnie sterty gazet – zamiast do pojemników do tego przeznaczonych na makulaturê – skot³owane s± z odpadkami kuchennymi i innymi ¶mieciami.
Jak widaæ, dla wielu podstawowy styl ¿ycia sprowadza siê do "bez wysi³ku, byle jak, i wszystkich gdzie¶". I jak tu zostaæ prawdziwym bohaterem, ratuj±cym ¶rodowisko nas otaczaj±ce.
Ecoportal.pl