Pierwszy raz numerem jeden w Stanach zjednoczonych stał się album zabezpieczony przed kopiowaniem.
Contraband zespołu Velvet Revolver stał się najlepiej sprzedającym tytułem w zeszłym tygodniu. Na okładce posiada dumny napis "Płyta zabezpieczona przed nieautoryzowanym kopiowaniem". Oprócz normalnych znajdują się na nim nagrania w formacie Windows Media Audio, których można słuchać na komputerze i karmić przenośne odtwarzacze (teoretycznie). Zabezpieczenie firmy SunComm o nazwie MediaMax, uniemożliwiające zgrywanie nagrań na komputerach wyposażonych w Windows, jak widać nie zniechęciło kupujących. Może dlatego, ze da się je obejść trzymając wciśnięty Shift przy wkładaniu płyty, co uniemożliwia zainstalowanie się antypirackiego oprogramowania? Z kolei właściciele iPodów mając oryginalną płytę w rękach mogą jedynie pozgrzytać zębami, bo format nie taki...
Uzupełnienie. Istnieje narzędzie do konwersji plików z formatu WMA na format AAC używany przez iTunes. Jednak w wyniku konwersji plików WMA zawierających DRM generowane są puste pliki AAC.
Hm.. A nie da siê Windows Media Audio przerobiæ na mp3 czy co tam ³yka ten nieszczêsny iPod ? A wogóle czy muza z tego sklepu Apple pasuje tylko pod iPoda ? Bez jaj…
Te pliki Windows Media Audio pewnie te¿ s± zabezpieczone w tak wspania³y sposób jak sama p³yta, jeden klawisz neutralizuje = ³amie ( brzmi bardziej precyzyjnie ) ca³e zabezpieczenie 😉 Muza z tego sklepu Apple nie chce nawet pasowaæ do samego iPoda, o innych odtwarzaczach ju¿ nie marz±c :] Wszyscy pewnie kupowali tê p³ytê, bo chcieli siê przekonaæ jakie to trudne do ominiêcia zabezpieczenia s± obecnie tworzone i to za niema³± kasê – oczywi¶cie ¿artujê, powaga dla zespo³u, pewnie s± znakomici w swoim gatunku.
panowie, czytajcie dokladnie. te pliki wma sa zabezpieczone prezz drm. tu juz nie wystarczy przytrzymac shift :).
a zespol taki sobie. caly z odpadkow ;).
co ma wynikac z tego artykulu ze ludzie kupuja legalne plyty i nie piraca juz wiecej ,plyta nie do obejscia? w sieci mozna pobrac ta plyte (oczywiscie piracka), to dlaczego ktos twierdzi ze to nie do obejscia.
Nie ma takiego zabezpieczenia, którego nie mogli z³amaæ. Fakt, faktem, ¿e czasem to trochê zajmuje – TOCA 2, no, ale có¿. To jest gra w kotka i myszkê
Poczekajmy trochê aten album bedzie no.1 naj³atwiej kopiuj±cych siê p³yt 😉
nie mozna tej plytki zripowac na komputerze wyposazonym w system windows a co na linuksie??
chcialbym polapac taka zabezpieczona plytke wtedy bym sobie to przetestowal
Heh, powoli. Czego niby nie mo¿na skopiowaæ gdy nie zablokujemy autostartu. ¦cie¿ek audio czy WMA ?
Je¶li tego pierwszego to ¿yczê sobie wiêcej takich zabezpieczeñ.
A je¶li ca³a p³yta jest DOBRZE zabezpieczona to Amerykanie s± dziwnym narodem. :))))
A czy instalowanie nawet takiego antypirackiego oprogramowania bez zgody u¿ytkownika nie kwalifikuje go jako wirusa ? przecie¿ to jest niezgodne z prawem ! Tylko czekaæ jak kto¶ pozwie ich do s±du za takie za³atwianie sprawy.
Amerykanie nie musza kopiowac plyt zeby ich sluchac. W USA na najdrozszy tytul pracuje sie godzine. Oryginalna plyta CD kosztuje tyle ile kosztuje lancz. ($7-$15) dla porownania "kurczak w sosie czosnkowym + puszka Coke" u chinczyka, czyli najtanszy lunch, kosztuje $6-$7. Galon mleka w spozywczaku (gal=3.8 l) = $4, paczka fajek w Nowym Jorku $6.50-$7.50 (paczka, nie karton). Poza tym amerykanie sa zbyt napompowani ideologia i trzesa portkami jak maja zrobic cos nielegalnego. Policja tu sie chrzani – wchodzisz do metra przeskakujac bramke? "Freeze!" "on the ground!" i po chwili lezysz a dwoch drabow skuwa cie w klamerki odczytujac prawa i ciagnac na posterunek. Nie mowie o Puertoricanach i Afroamerykaninach – ci nie boja sie niczego, zawyzajac statystyki policyjne – ale oni z kolei sa za glupi aby skopiowac plyte (tym bardziej zabezpieczona).
teddy po czesci masz racje – jednak wiekszosc ludzi dzialajacych w swiadku "sceny" jest wlasnie z USA. Z USA pochodzi tez wiekszosc gier ktore trafiaja jako pre …
Ja bym powiedzia³, ¿e jakie¶ 90% piratów leci z USA. Potem s± sko¶noocy. Ruscy od chinolów kupuj± i u nas sprzedaj± :o)
o czym tu gadacie, na Emule jest to ju¿ od kilku tygodni i w dobrej jako¶ci- 256 Kbps , nawet moje ma³olaty ju¿ to na mp3 playerze s³uchaj±…
My¶lê, ¿e powinno powstawaæ wiêcej zabezpieczeñ które mo¿na pokonywaæ jednym klaawiszem … wielu studentów mog³oby siê zaj±æ nauk±, a nie ³amaniem tych zabezpieczeñ … 😉