Tajwańscy producenci, włączając BenQa i Lite-Ona, wyprodukowali około 1 miliona napędów DVD wartych 220 milionów USD w pierwszej połowie 2004, podaje Market Intelligence Center (MIC).
Dla porównania w drugiej połowie ubiegłego roku, ci sami producenci wyprodukowali 700 tysięcy napędów na łączną kwotę 140 milionów USD.
Patrząc w przyszłość, Tajwan może wyprodukować nawet do 2 milionów nagrywarek DVD w drugiej połowie tego roku. Według MIC, zalanie światowego rynku taką ilością napędów, nie licząc innych producentów, może spowodować spadek cen nawet o 50% do końca tego roku.
Ceny polecą w dół
admin - Friday, 02 July 2004, 20:20Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.
😀 i bardzo sie cieszymy z tego wszyscy. stali bywalcy cdrinfo szczególnie… p.s. kiedy wyjdzie wreszcie GSA-4120B!!!:-(
w koncu jakies dobre wiesci po zalewie newsow z "cholernie tanimi" zabawkami
pewnie nied³ugo… tyle ze cena juz nie bedzie tak oczekujaco mi³a..
No, i dobrze, niech ceny spadaj±! Najwy¿sza pora zacz±æ sie rozgl±daæ za jak±¶ nagrywark± DVD 🙂
Niech ¿yje Tajwan … gdyby nie oni to ceny by prawie nie spada³y …
Poza tym widaæ, ¿e nagrywarki DVD sta³y siê pospolite du¿o szybciej ni¿ nagrywarki CD … ich rozwój jest du¿o bardziej dynamiczny i obszerniejszy … Ale to wró¿y tylko jednym… bêdziemy siê cieszyæ, ¿e kupili¶my cos tanio, a za miesi±c wejdzie nowy standard i znów bêdzie mo¿na kupiæ co¶ nowego … do czego to doprowadzi ???
@tipros
1: racja… tylko dzieki nim sporo ludzi w polsce sobie moze pozwolic na spawarki
2: a to wszystko za sprawa tego ze wszystko coraz wiecej miejsca wymaga i to zapotrzebowanie rosnie w przerazajacym tempie
@Szafran
Nawet mi nie mow jak rosnie zapotrzebowanie na miejsce. Jak kupilem wypalare CD jakies 2-3 lata temu to myslalem ze bede miec klopot z glowy. Jakies 4 miesiace kupilem wypalare DVD i myslalem ze to juz w ogole bedzie lux. Fakt na poczatku ciezko bylo zapelnic taka plyte. Teraz to juz idzie hurtem. Heh temu wymienilem Litka na Neca i teraz esperanzy moge wypalac x8. To mam prawie 15 min zysku na jednej plytce teraz 🙂
Czekam teraz az wejda w normalnych cenach DVD+R DL. A pozniej trzeba bedzie sie chyba przezucic na Blu-ray 😀
ano niestety taka kolej rzeczy ze cos jest napedzane przez cos… w tym wypadku zapotrzebowanie na pojemniejsze nosniki jest napedzane przez wymagania zwiazane z iloscia danych… kiedys dyskeitki byly spoko ;]
I pomy¶leæ ¿e swoj± spawarkê CD da³em 2 lata temu tyle (plextor) co za 2 spawarki DVD dzi¶. Jednym s³owem nie trzeba sie ¶pieszyæ ale trzeba wyczuæ odpowiedni moment.
no ja mojego poprzedniego teaca x24 kupowalem jak stal po 700plnow… LOL…. a 2 dni pozniej poszedl w dol o ponad 100 i… w tym momencie mnie szlag trafil :\
Mia³em prawie dok³adnie to samo, za swojego Plextora 241040 da³em prawie 700 zetów a teraz to bym mia³ za to DVD+R9
A ja za Philipsa CDD-522 da³em 6999 DM 😉 A teraz mia³bym za to fajnie wypasionego laptopa z DVDR 😉 A by³a to nagrywara 2x i odczyt 2x 😉 Ach te ceny …