Światowe piratowanie

admin - Thursday, 22 July 2004, 13:39

Liczba pirackich płyt CD wzrosła do 1.1 miliarda płyt na całym świecie, ale wzrost nielegalnego sektora maleje według ostatnich raportów.
International Federation of Phonographic Industries (IFPI) donosi, że światowy handel pirackimi nośnikami z oprogramowaniem, filmami i muzyka wynosi 4.5 miliarda USD (2.4 miliarda GBR) każdego roku.


Hiszpania należy do jednego z 10 państw, gdzie piractwo jest naprawdę poważnym problemem, i gdzie IFPI domaga się od lokalnego rządu podjęcia natychmiastowych akcji. Szacuje się, że około 35% płyt CD sprzedawanych na świecie to wersje pirackie.

Tagi:

Komentarze (0)
  1. Darek_K pisze:

    hehe to poprostu prawa rynku. 🙂 jest popyt to jest i podarz 🙂
    Pozdrawiam

  2. Y@nkee_PL pisze:

    mnie zawsze zastanawia skad biora sie te wszystkie liczby…
    ankiety jakies przeprowadzaja na calym swiecie czy jak 😀

  3. boSanoGa pisze:

    Ciekave jak dlugo nasz kraj pozostanie oaza piractva.. i kiedy nam sie do dupska dobiora no i jakie beda konsekwecje jesli panstwo nie wezmie sie za obywateli 🙂 bo UE tak tego nie zostavi..

  4. Damador pisze:

    UE juz to zostawilo – smieszy mnei tylko podejscie prawa do tego. Swego czasu jak mi si jesczechcialo to sledzilem handlarzy softem via CD – 3 razy skladalem do odpoiwednich wladz praktycznie pelne dane osobowe sprzedawcy wynik 2 sklepy dzialaja do dzis 3 ci zmienil branze na sexdialer www …

  5. Berion pisze:

    @boSanoGa
    A ja jestem ciekawy kiedy siê dobior± "róskim" i "kitajcom"

  6. grzes07 pisze:

    z ostatiego raportu wynika ze Polska zostala skreslona z pierwszej dziesiatki panstw o najwiekszej skali piractwa to chyba nie jest tak zle, ale to jest paranoja aby zadac tyle kasy za software, plyty audio lub DVD i powiem wiecej wcale "piractwa" nie ganie

  7. boSanoGa pisze:

    Rosjanom i ogolnie Azji to sie chyba nikt do dupska nie dobierza bo tam piractwo to najmniejszy problem.. zreszta oni robia co chca i maja wszystko i wszystkich gdzies, szczerze mowiac moga sobie na to pozwolic.. ale my jako "czlonek" UE to niezbyt ciekavie na tle wspolnoty wypadamy.. do tego populrane u nas kradzieze, lapowkarsto itp. i renome sobie niezla wyrobilismy :>
    Bedac szczery powiem ze sam czesto korzystam z netu jako zrodla muzy, filmow i softu (z naciskiem na soft) ale tez czesto kupuje produkty orginalne (oprocz softu :] ), jedyne czego nigdy nie robie to nie kupuje i nie sprzedaje nielegalnego "materialu" 🙂
    Jak juz sie nam zarobki do sredniej unijnej dostosuja to przestane byc "zlodziejem [??!!]" ale narazie to tylko ceny wzrastaja :>

  8. Kysu pisze:

    @boSanoGa & @grzes07:

    http://info.onet.pl/954066,11,item.html

    "(…) Pomimo nadal wysokiego poziomu piractwa muzycznego w Polsce, Miêdzynarodowa Federacja Przemys³u Fonograficznego IFPI zadecydowa³a o wycofaniu Polski z listy 10 krajów wskazanych jako priorytetowe w walce z piractwem."

    "IFPI reprezentuj±ca ponad 1400 firm fonograficznych na ¶wiecie doceni³a zmiany, jakie w ostatnim roku zosta³y przeprowadzone w Polsce. Najwa¿niejsze jest wprowadzenie do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oddzielnego rozdzia³u, reguluj±cego kontrolê produkcji no¶ników optycznych, która obowi±zuje od 1 maja 2004 roku. Ta regulacja jest pierwsz± tego typu w krajach Unii Europejskiej i bêdzie przedstawiana jako modelowa dla dotychczasowych i nowych cz³onków UE. (…)"

    Czy jest co¶, o czym powinni¶my wiedzieæ???

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.