Francuscy ISP chcą walczyć

admin - Thursday, 29 July 2004, 15:58

Francuscy usługodawcy internetowi (ISP) zdecydowali się na walkę z piratami muzycznymi, wykorzystującymi ich sieci do nielegalnego procederu wymiany plików muzycznych.


Grupa składająca się z francuskich ISP, jak Free, Noos, Club-Internet, Wanadoo i Tiscali France podpisali dokumenty rządowe, z których jasno wynika, że będą wyłapywać na własną rękę piratów, odcinać im dostęp do sieci a następnie przekazywać delikwentów firmom walczącym z ludźmi naruszającymi prawa własności.
Pytaniem jest czy francuscy ISP robią to dla uniknięcia ewentualnych spraw sądowych składanych przez RIAA lub inne organizacje, czy aby naprawdę tępić piratów. Lecz, w chwili wyłapywania ludzi wymieniających się nielegalną muzyką będą jedynie tracić klientów których sami muszą odłączyć. Cała sprawa jest dość dziwna i do końca nie jest powiedziane co ISP dostaną w zamian na swój "wysiłek" i kto mógłby oferować coś w zamian.


Źródło: TheInquirer.net

Tagi:

Komentarze (0)
  1. grzes07 pisze:

    rzeczywiscie dziwna sprawa czego oni jeszcze nie wymysla?, to walka jak z wiatrakami, jezeli najwieksze piractwo mamy w Azji i na wschodzie, a tam jak narazie kwitnie to w najlepsze to moim okiem firmy ktore bawia sie w zwalczanie piractwa sa bez szans (oby tak trwalo wiecznie)

    Ja widze jedno wyjscie obnizyc CENY….

  2. HoMisiek pisze:

    Przeciez to widac jak na dloni ze tacy providerzy potraca klientow w mgnieniu oka. Firmy zostana bez klienteri, sam sobie dolek kopia. A niech kopia. Kultury w tamtych panstwach jak widac nie sa zbyt rozwiniete.. to wszystko przez te zarcie nafaszerowane sterydami.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.