PAP: Zobowiązanie operatora do zablokowania w ciągu 24 godzin kradzionego telefonu komórkowego oraz możliwość przenoszenia numerów w ramach sieci komórkowych - to niektóre z ważnych dla abonenta przepisów nowego Prawa telekomunikacyjnego, opublikowanego we wtorek w Dzienniku Ustaw.
Kradzione w końcu nie utuczy?
Gregg - Friday, 06 August 2004, 01:03Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.
prawo prawem a ¿ycie ¿yciem 🙂
Blokada kradzionego telefonu: pomys³ bardzo dobry, ale co to daje poszkodowanemu?
W jaki sposób ma byæ identyfikowany skradziony telefon – po IMEI’u? Najpierw trzeba by by³o go zarejestrowaæ we wiarygodnej i prawomocnej instytucji. Ale i tak IMEI mo¿na zmieniæ.
No w³a¶nie co to da skoro w nowych telefonah mo¿na zmieniæ kod przez który mog± byæ lokalizowane telefony
to poprostu przepis dziêki któremu panowie z bia³ego p±czka bed± my¶leæ ¿e ju¿ nikt nie ukradnie telefonu 😉
Karte mozna zablokowaæ. Ale telefon?!
Sa progsy którymi mo¿na w telefonie zmieniæ
dos³ownie wszystko! Nastêpny martwy przepis!
My¶lê ¿e jak zwykle doradcami naszych
w³adców s± jak zwykle ludzie mierni, ale wierni.
Nie taki martwy, ciekaw± opcj± jest przenoszenie nr telefonu.
Oj ch³opaki widze, ¿e siê mylicie.
1) Przenoszenie nr bêdzie p³atne (taj zosta³o uchwalone)
2) Siemens od pewnego czasu zabezpiecza tak telefony, ¿e po zmianie IMEI tel sie nieuruchamia. Wiêc który z was "masterzy unlockerzy" wyt³umaczy mi jak to obej¶æ? A za nied³ugo reszta producentów pójdzie w ¶lady Siemensa.
Jaki z tego mora³?
Taki: Jak siê nie znacie to nie piszcie bzdur.
Polak potrafi i pewnie za pól roku ju¿ bêdzie temat blokad siemensa nieaktualny.
@epol
Chcesz powiedzieæ, ¿e drugi cz³owiek nie odbezpieczy tego, co pierwszy zabezpieczy³? Nie pisz bzdur… 😉
Kysu masz racje! Zadziwia mnie taka pewnosc siebie epola.
Nawet na cdrinfo opisywane byly super zabezpieczenia
ktore mozna obejsc przysisnietym kawiszem Shift
my¶lê jednak, ¿e te nowe regulacje prawne id± w dobrym kierunku, mnie siê szczególnie podoba regulacja dot. mo¿liwo¶ci przenoszenia numerów w ramach sieci komórkowych :)))
có¿, praktyka zweryfikuje te regulacje, ale dziêki tym zmianom pozycja klienta – u¿ytkownika komórki w stos. do operatora trochê siê polepszy³a.
@epol
no gdzies czyta³em w internecie ¿e jest firma wymieniaj±ca czipa w simesie i po zabezpieczeniu w cenie 80 z³
PANOWI! Wiêcej spokoju proszê! Czy widzia³ kto¶ taki (polski) przepis co by wszystkich uszczê¶liwi³ ?? Wa¿niejsze jest to, ¿e w koñcu co¶ siê ruszy³o i mo¿e bêdziemy kiedy¶, jako klienci operatorów, szonowani. Przy okazji pozdrwiam ciociê Justynê, suwnicow± czwartego doku trzeciej przystani portu w Archangielsku!!!
Aha! Zapomnia³em pozdrowiæ kuzyna Zenona z idSoftware. Dziêki zenek za "przeciek". Razem ze mn± ca³y swiat Ci dziekuje. ¯yczê dalszej owocnej pracy, awansu zawodowego i wielu sukcesów. Zenek czym sie chopie!
Oj chlopaki telefony S55 i M55 sa ju¿ kilka latek na rynku i jako¶ ni dalo siê tego omin±æ programowo i ni jak. Po zmianiae imei fdon nie wstaje. Wiem co pisze bo sie zajmuje telefonami.
Wszyskto fajnie, tyle, ¿e w komórkach klient nie jest traktowany jak klient, tylko jak w³a¶ciciel karty SIM. Przy zmianie karty sim gówno kogo obchodzi ile lat jest siê w sieci, wa¿ne ile karta dzia³a. I to jets najbardziej popieprzone …. a w sumie ¿ycie i tak na przekór wszelkich uchwa³om i zabezpieczoniom toczy siê dalej. I tu przpypomina mi siê jeden z kabaretów, gdzie przy "a ¿ycie toczy siê dalej" pokaza³ "gest Kozakiewiczaa" ….
ok