Czy to Java, czy Sun

Gregg - Sunday, 03 October 2004, 22:35

Trzy patenty zarejestrowane na Wang Laboratories, a wykupione przez Kodaka w 1997 roku, mogą kosztować Sun Microsystems Inc. ponad miliard dolarów. Sąd w Rochester, w Nowym Jorku, orzekł w piątek po południu, że język programowania Java narusza patenty nalężące do Eastman Kodak Co. Jak na ironię werdykt został ogłoszony dzień po wypuszaczeniu przez Suna nowej wersji swojego narzędzia. Zarówno firma jak i niektórzy analitycy określili ją jako najbardziej znaczące uaktualnienie od czasu premiery ponad dziesięć lat temu.




Forsy nie zobaczy ten, kto wynalazku dokonał, a ten, kto w porę kupił prawa do patentu. Na tym w końcu polega postęp i "ochrona własności intelektualnej"...

Tagi:

Komentarze (0)
  1. epol pisze:

    "Forsy nie zobaczy ten, kto wynalazku dokona³, a ten, kto w porê kupi³ prawa do patentu. Na tym w koñcu polega postêp i "ochrona w³asno¶ci intelektualnej"…"

    Dobrze napisane…

  2. Lesli pisze:

    i te s³owa odnosz± siê w ca³o¶ci przede wszystkim do gatesa i jego s³awetnego DOS na którym dorobi³ siê maj±tku a ten maj±tek pozwoli³ mu na bezkarn± kradzie¿ systemu nazwanego przez niego windows

  3. mmm777 pisze:

    Kochany Leslie! Trochê Ci siê pomyli³o: to DOS zosta³ kupiony…

  4. Biken pisze:

    DOS-a kupi³ za "kilka" dolców a Windowsa sklonowa³ z systemu Xerox-a …..

  5. Lesli pisze:

    @mmm777
    no to co mi sie pomyli³o ???
    przecie¿ to napisa³em wy¿ej z czytaniem panowie problemy??
    tak jak Kodak kupi³ (nie wymy¶li³) patent, tak gates wykorzysta³ sytuacje z dosem tylko ciut bardziej zakrêci³, ale tu mogê odes³aæ do super artyku³u w dziale artyku³y dotycz±cy historii.
    Pozdrawiam

  6. sobrus pisze:

    zamiast narzekac na gatesa zacznijmy juz teraz zbierac pieniazki na odpowiedni patencik. potem wystarczy poczekac az ktos go wykorzysta ,pozwac go i…. 🙂

  7. Dahag pisze:

    Tak ju¿ dla konkretów to Gates kupi³ za 50$ Q-Dosa a potem go przerobi³ … reszta ju¿ siê zgadza … 😉

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.