Firma Dynamic Media Solutions (DMS) jest w trakcie opracowywania technologii następnej generacji, która posłuży do zabezpieczania płyt przed kopiowaniem. Oczywiście wszystko w celu zaoszczędzenia milionów dolarów przez utrudnienie życia piratom komputerowym.
DMS będzie przeznaczony dla obecnych nośników optycznych jak i nośników następnej generacji, włączając płyty CD/DVD, CD-R, DVD-R/+R, DVD-Video, które jak już wszyscy doświadczyli, są bardzo trudne do zabezpieczenia. Technologia DMS może chronić gry, oprogramowanie oraz bazy danych. Znajdzie zastosowanie dodatkowo w DVD Audio, lecz pominięto współpracę z formatem CD Audio.
W DMS będzie można zaopatrzyć zarówno domowo stworzone płyty jak również płyty tłoczone masowo w fabrykach lub wytwórniach. Twórcy zapewniają, że stworzenie kopii 1:1 nie jest możliwe, technologia implementuje bardzo wysoki poziom ochrony przed technikami crackerskimi i zabezpiecza przed masową produkcją. Na dodatek, tak zabezpieczona płyta jest w 100% kompatybilna z dzisiejszymi odtwarzaczami CD/DVD, przez co będzie tania w procesie wprowadzania na rynek.
W przeciwieństwie do dzisiejszych rozwiązań, DMS nie opiera swojego działania na stałych wpisach autoryzujących odczyt lub algorytmach zainstalowanych na dysku, które niestety można skopiować lub stworzyć reprodukcję. Zabezpieczenie DMS działa na zasadzie unikalnego połączenia opatentowanego związku chemicznego i algorytmu softwareowego. W połączeniu tworzą unikalne i jednorazowe klucze autoryzujące, które powstają przez skierowanie na dany obszar płyty wiązki lasera, które znowu nie są w żaden sposób możliwe do podrobienia.
Firma pracuje w tym momencie jeszcze nad kilkoma innymi związkami chemicznymi, które różnią się charakterystyką działania i sposobem zabezpieczania danych na płycie. Technologia DMS będzie w pełni konfigurowalna, zapewniając ochronę danych wystawionym zarówno w sieci jak i na nośnikach optycznych. Będzie można wykonać ograniczoną liczbę kopii zapasowych a nawet ograniczyć ilość możliwych odczytów danych z nośnika.
DMS – wyzwaniem dla crackerów z całego świata?
admin - Sunday, 17 October 2004, 22:41Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.
I znowu ta CHEMIA – wszytko psuje 🙁
"Twórcy zapewniaj±, ¿e stworzenie kopii 1:1 nie jest mo¿liwe…" jednak prawdopodobnie jak juz nie raz sie to zdarzalo znajdzie sie ktos kto o tym niewie i zlamie to zabespieczenie 😀
@ZEN4
hehe, calkiem fajnie by bylo, gdyby niewiedza dalo sie obchodzic zabezpieczenia 🙂 ale na pewno sie ktos znajdzie, kto nie przeczyta tego newsa i to zlamie 😉
pozdrawiam
aRBi
"lecz pominiêto wspó³pracê z formatem CD Audio. " – wiec nie musze jeszcze wyrzucac mojego mp3 playera .. bede mogl sluchac muzyki ktora kupie w sklepie.
"Twórcy zapewniaj±, ¿e stworzenie kopii 1:1 nie jest mo¿liwe," – czy ja tego gdzies juz nie slyszalem?
dobre, dobre, al gwarantujê ¿e f-my produkuj±ce sprzêt do kopiowania same szybciutko opracuj± metodê z³amania zabezpieczeñ nie uciekaj±c siê do pomocy hackerów.
Wystarczy poczytaæ newsy o tych milionach sprzedaj±cych siê nagrywarek i miliardach no¶ników i wyobraziæ sobie ¿e nagle STOP :))
Realne straty (nie wydumane przez peda³ów z np RIAA itp) firm wydaj±cych filmy muzê i gry bêd± niewspó³mierne do olbrzymich strat jakie ponios± producenci no¶ników i nagrywarek gdy ju¿ oka¿± siê nieprzydatne.
tak ¿e luzik panowie :))))
az mnie ciekawi co na to firmy sprzedajce nagrywarki i nosniki – przeciez to jawne uderzeanie w ich kieszen poprzez atak na mozliwosc tworzenia kopii. Gdyby nie filmy i muza wypalalbym jedno DVD na tydzien, tak idzie tego o wiele wiecej.
Hm nie rozumiem postpepowania niaktorych firm. Zamiast troszczyc sie o jakosci i przystepna cene probuuja cos zrobic zeby uzytkownik koncowy czyli my mial gorzej.
@marek_haj
bo tu wlasnie o to chodzi… kup sobie nagrwarke za ciezkie pieniadze (zebysmy mogli zarobic) ale nic nie masz prawa tym kopiowac (abysmy mogli zarobic ponownie). i tak np kup sobie stacjonarna nagrywarke zamiast VHS ale programy TV beda zabezpieczone tak aby nie dalo sie ich nagrywac…paranoja…
hm to moze maly bojkocik producentow nagrywarek i nosnikow? zobaczymy kto na tym wyjdzie lepiej :-=)
Wkurza mnie takie postepowanie monopolizacyjne. Za jednym zamachem chca wykonczyc wszystko. Dajcie ludziom normalnie zarobic zeby bylo ich stac na zakup orygnalnego oprogramowania i muzyki to nikt nie bedzie myslal o piractwie.
He he he, raptem siê oka¿e ¿e co¶ w stylu S£YNNEGO_CZARNEGO_FLAMASTRA ¶wietnie sobie radzi z tym super – hiper – oj…. oj…. zabezpieczeniem i wynalazcy stwierdz± ¿e ile¶ tam mln "baksów" znowu posz³o w piz……
jest to mozliwe skoro zabezpieczenie ma byc ponoc chemiczne ….
pewnie w tydzien przed pojawieniem sie zabezpieczenia na rynku na Allegro bedzie mozna kupic antyzabezpieczenie hihih
dobra, niech zabezpiecza mi tym czyms jakas gre… a ja i tak wlize na gamecopyworld i no-cd patcha sobie zassam, bo ktos poprostu napisze *.exe’ka ktory bedzie omijal sprawdzanie tego zabezpieczenia…
"W DMS bêdzie mo¿na zaopatrzyæ zarówno domowo stworzone p³yty "
czyli na zwyklym cd-r laser bedzie tworzyl przemiany chemiczne ?? tylko ze cd-r roznia sie typem uzytych srodkow… a moze bede musial do wypalarki dokupic modul zabezpieczajacy, ktory pluje zwiazkiem chemicznym na cd-ka?
cos misie to nie widzi…
hmm. przeginaja troche. albo to jakis wielki kit albo wielka rewolucja. a jak niby to ma chronic dane w sieci? bitowa reprezentacja zwiazku chemicznego 🙂 ? jesli cos da sie odczytac to da sie skopiowac. kopia 1:1 nie jest potrzebna bo po to sa cracki… jednym slowem piratom to nic nie utrudni a zwykly uzytkownik bedzie mial (jak zwykle) przechlapane.
"bedzie mozna wykonac ograniczona ilosc kopii zapasowych" – a skad zabezpieczenie wie, czy ja plyte kopiuje, czy tylko odczytuje???
oj chyba jakis geniusz nad tym pracowal 🙂 obym sie mylil….
Teraz nie wezm± sie za omijanie zabezpieczen programisci tylko chemicy:))) Zamiast bia³ej beda robic p³ytki:))))
no i wzro¶nie sprzedarz ksi±rzek np.: "Poradnik m³odego chemika"
@Sobrus.
Geniusz marketingowy niew±tpliwie….. 😛
Co¶ nie bardzo mi siê chce wierzyæ w to nowe zabezpieczenie – w koñcu film czy muzyka to nie gra, w któr± mo¿na wple¶æ procedury sprawdzaj±ce jakie¶ tam kody czy chemiczne badziewia na dysku… Je¿eli ma siê to daæ odtwarzaæ na zwyk³ym DVD to znaczy ¿e p³yta sama w sobie musi zawieraæ klucz do odczytania zaszyfrowanych danych.
BTW – nie potrzebujê wcale mo¿liwo¶ci skopiowania p³yty 1:1 – podobnie jak w tej chwili nie ma potrzeby np. zgrywania filmu z zabezpieczeniem regionalnym czy Macrovision.
Podobnie te¿ jak przedmówca – nie wierzê w "yntelygentne" p³yty, które wiedz± czy siê je kopiuje czy odtwarza.
Poczekajcie tylko jak szybko to zabezpieczenie zlamie slynny "DVD John".
dobrze sprzedajacy siê artyku³ z cyklu: zabili go i uciek³
…i czyta siê jak o Mitnicku…