Partnerstwo dla przyszłości

Gregg - Thursday, 04 November 2004, 18:04

Firma Microsoft uruchomiła program Microsoft Developer Network Accademic Alliance (MSDN AA) dla szkół średnich. Do projektu mogą przystąpić wszystkie polskie licea posiadające w swoim programie nauczania zajęcia z informatyki. Licencja MSDN AA zapewnia szkołom dostęp do najnowszych narzędzi programistycznych oraz dokumentacji i wsparcia technicznego ze strony Microsoft.



Dzięki programowi MSDN AA uczniowie oraz nauczyciele będą mogli korzystać z praktycznych rozwiązań Microsoftu, udostępnionych do celów dydaktycznych po atrakcyjnych cenach. Licencja MSDN AA przewiduje możliwość instalowania oprogramowania Microsoft, zawartego w subskrypcji, na dowolnej liczbie komputerów w placówce szkolnej biorącej udział w programie, ale również na prywatnym, domowym sprzęcie uczniów. Takie rozwiązanie ma na celu ułatwienie młodym ludziom dostępu do nowych technologii oraz zachęcenie nauczycieli do czynnego dzielenia się z nimi swoją wiedzą techniczną.

"Zależy nam na umożliwieniu młodym ludziom łatwego i wygodnego dostępu do nowych technologii i zachęceniu ich do jak najczęstszego sięgania po nie. Wierzymy, że korzystanie z nowoczesnych rozwiązań informatycznych pomoże uczniom szkół średnich w efektywnym zdobywanie wiedzy, a ich nauczycielom w ciekawym i rzetelnym jej przekazywaniu" - powiedział Jacek Myrcha, dyrektor działu Developer & Platform Evangelism w polskim oddziale Microsoft.

Obecnie z programu MSDN AA korzysta już 200 polskich uczelni wyższych. Według szacunków firmy Microsoft, około 70-80 tysięcy studentów uzyskało za sprawą umów z instytucjami uniwersyteckimi stały dostęp do nowych technologii.

W ramach pakietu MSDN Academic Alliance objęte programem licea otrzymają: Microsoft Visual Studio .NET Academic, Microsoft Visual Studio 6.0, trzy zestawy kursów Microsoft e-Learning Library (MELL), Teaching Tools CD, Student Tools CD oraz bibliotekę MSDN Library.


Cena MSDN AA dla szkół średnich - 299 € + VAT (ok. 1288 zł).

Więcej informacji: Microsoft

Tagi:

Komentarze (0)
  1. micronik pisze:

    linux zaczyna dzia³aæ jeszcze troszke to bêd± prosiæ o to ¿eby kto¶ chcia³ ten ¶mietnik instalowa³

  2. Lesli pisze:

    Dwie pieczenie przy jednym ogniu i to pod jakimi wspania³ymi has³ami 🙂
    1.sprzedadz± swoje produkty (z propagand± jakby dawali za darmo)
    2. polska m³odzie¿ bêdzie uczy³a siê na sofcie z M$ – to chyba nie muszê pisaæ co bêd± w przysz³o¶ci wybieraæ (ten soft który ju¿ znaj± – oczywi¶cie)

    MEN powinien zareagowaæ wydaj±c odpowiednie przepisy ¿e szko³y które chc± korzystaæ z programu MSDN AA powinny wprowadziæ do swojego szkolenia równie¿ naukê innych alternatywnych programów innych firm – ale jak znam ¿ycie to urzêdasy wezm± w ³apê i bêdzie po mysli gatesa.

  3. Tipros pisze:

    MS oczywi¶cie rozpocz±³ przyzwyczajanie swoich "przysz³ych" klientów do swoich produktów. Zdaj± sobie sprawê, ¿e przy alternatywie nie zwabi± nikogo dziurawym i miernym softem. Z MS korzystaj± tylko takie osoby, które pozna³y ten soft i z za³o¿enia nie potrzebuj± jeszcze dodatkowego problemu jak uczenie siê nowego systemu. Skoro MS jest takie wielkoduszny i oferuje to za jedyne 299 Euro, a polskie uczelnie tak ³apczywie to "³ykaj±" to dlaczego te same uczelnie nie korzystaj± z tañszego i bardziej dopracowanego softu ? Dlaczego nie ma alternatywy (jak mówie Lesli) … Bo to ju¿ inna kasa …

  4. h-doc pisze:

    Eh, studenci i liceali¶ci maj± dobrze… A jak ju¿ siê skoñczy edukacjê, to trzeba z w³asnej krwawicy wszystko kupowaæ. Albo obej¶æ siê smakiem. Nie wiem sk±d te negatywne komentarze. Ciekawe, jakby Szanowne Fortum zareagowa³o na odwrotn± wiadomo¶æ ("Microsoft zwiêksza cenê MSDN dla szkó³")? Komentarze by³yby pozytywne?

  5. lukep pisze:

    ¦wietny pomys³, a produkt jakim jest Visual Studio, a w szczególno¶ci platforma .Net, to rewelacyjne narzêdzie programistyczne. A te komentarze wynikaj± zapewne z niewiedzy i my¶leniu w kategoriach "te¿ co¶ dodam od siebie". Udowodnijcie ¿e jest lepsze, profesjonalne narzêdzie programistyczne ni¿ to którego autorem jest MS. A mo¿e zróbcie jeszcze system operacyjny który choæ w po³owie bêdzie tak popularny jak Windows… Ja w pracy u¿ywam fedore, ale to nie znaczy ¿e zamierzam za linuxa umieraæ…

  6. sobrus pisze:

    ja tam sie ciesze ze mam przez MSAA legalnego windowsa… w mojej uczelni na kazdym kompie jest i linux i windows i jakos nie widac aby microsoft "przejmowal uczelnie". jedne zajecia sa na win inne na linuxie i w sumie jest OK.

  7. Tipros pisze:

    @h-doc
    Tu nie chodzi o obni¿enie ceny, ani o podniesienie ceny – nie chodzi wogóle o ceny … chodzi o drobny fakt, ¿e MS nie ude¿a ju¿ w u¿ytkowników zachêcaj±c ich swoim produktem, ale uderzy³o we wcze¶niejsze etapy edukacji by w tym momencie na preferencyjnych warunkach praktycznie zmusiæ do swojego produktu…

    @lukep
    Nie twierdze, ¿e to z³y produkt, nie twierdze, ¿e to ¼le potrafiæ siê nim pos³ugiwaæ, ale czy czasem to nie paranoja wprowadzaæ jeden mo¿liwy element w dziedzinê edukacji, a nie pozostawic wyboru ??? A co do stworzenia systemu. Gdyby linux lub jakikolwiek inny system powsta³ w tym momencie gdy powsta³ Windows, a wczesniej DOS to teraz wchodz±cy (kilka lat temu) windows nie mia³by szans. Gdy nie ma konkurencji, nie ma te¿ wyboru. Nie znam siê praktycznie wcale na linuxie i strasznie ¿a³ujê, ¿e nie mia³em mo¿liwo¶ci wyboru, gdy ja siê edukowa³em.

    @sobrus
    To fajnie, ¿e jest ró¿norodno¶æ, ale czy poznajecie takie same narzêdzia z obu ¶rodowisk ? Bo je¶li nie to z góry jest to ukierunkowane na który¶ system … niech zgadnê który

    @all
    to technika globalnego monopolizmu … to zakrawa na powa¿n± paranojê. To jak przyzwyczaiæ dzieci do konkretnego produktu, a potem zbieraæ ¿niwa … przyzwyczajenie to jedna z najpotê¿nijszych si³ wszech¶wiata i w MS to wiedz± …

  8. Lesli pisze:

    no ¿esz te¿ muszê "dodaæ co¶ od siebie" @lukep chyba nie rozumiesz o czym piszê – dam ci mo¿e nienajlepsze porównanie ale zawsze… wyobra¼ sobie ¿e w szko³ach (mowa i w tym przyk³adzie i w newsie o szko³ach public) ucz± tylko tego jednego jêzyka np koreañskiego 😛
    Je¶li mam p³aciæ za jak±¶ naukê to niech p³acê za wszechstronne wykszta³cenie a nie ukierunkowane na M$ – jak widzisz ja w tym przypadku nie ocenia³em produktu tylko politykê 🙂 wiêc twoje osobiste wycieczki uwa¿am albo
    1. jeste¶ na pensji M$
    2. piszesz ¿eby "dodaæ co¶ od siebie"
    3. jedno i drugie :)))

  9. sobrus pisze:

    @tripos
    oczywiscie nie zawsze sie tak da. niektore rzeczy dostepne tylko w windzie albo tylko na linuxie. sa tez narzedzia miedzyplatformowe. na wielu zajeciach od studenta zalezy w czym bedzie pisac (bo co ma system opracyjny do np kompresji danych). nie zauwazylem jakiegos ukierunkowania. mam kolege ktory czesc programow pisze na …. amidze (ma taka wypasiona amige na powerpc cos ze 700mhz) i nikt sie go za to nie czepia.
    nikt tu na sile windows nie promuje (czesc wykladowcow wprost przeciwnie twierdzi ze linux to podstawa). serwery tez dzialaja na freebsd a nie win2003.

  10. lukep pisze:

    Ja tam nie wiem, ale mysle ze to od nauczyciela prowadzacego zajecia w szkole zalezy co bedzie pokazywal i czego bedzie uczyl. Znam kilka szkol srednich gdzie jest linux i tyle, nie stac po prostu na nic innego. Wiec nic na sile, MS z tego co wiem nikomu nie wpycha swoich systemow i nie ma zadnych zalecen ministerstwa co do nauki na konkretnej platformie.

  11. Lesli pisze:

    @lukep – a gdzie ty ch³opie ¿yjesz? – wiesz przecie¿ ¿e za szko³y p³acimy wszyscy, wiêc mo¿e to niezupe³nie na si³ê 🙂 ale szko³a dostanie programy z ministerstwa i mo¿e je wzi±æ albo wywaliæ, ale i tak ju¿ za³acone, wiêc nie znam takiego co by wywali³. Ja osobi¶cie nie s³ysza³em o takiej szkole – w której ucz± pracy na np linux-ie, ale podaj adres (nazwê) chêtnie skorygujê swoj± wiedzê – tylko nie prywatnej i nie takiej gdzie zajêcia tocz± siê w kó³ku zainteresowañ :))

  12. Lesli pisze:

    @sobrus
    bo na windzie to mo¿na postawiæ klocka a nie serwer. Nam chodzi o przyzwyczajenie dzieciaków do jedynego s³usznego systemu i oprogramowania i nie nauczenia ich ¿e s± jeszcze inne alternatywy 4 :))
    i nie mówimy te¿ o studentach którzy jakby nie by³o maj± ju¿ wiêksz± ¶wiadomo¶æ ni¿ np gimnazjali¶ci.

  13. h-doc pisze:

    Nie ma co udziwniaæ – Windows to najpopularniejszy system i tyle. Inne produkty Microsoftu te¿ nie s± niszowe. W koñcu tyle by³o krzyku, ¿eby w szko³ach uczyæ takich rzeczy, które siê mog± przydaæ. Pewnie, ¿e mo¿na mêczyæ dajmy na to Unixa czy Novela. Pytanie tylko jakie jest prawdopodobieñstwo, ¿e absolwent szko³y ¶redniej bêdzie mia³ kiedykolwiek z tymi systemami do czynienia?
    A jak pójdzie do roboty i powie, ¿e Windowsa i Worda to on w ¿yciu na oczy nie widzia³ (ale za to jest specem od RedHata), to tylko na niego bêd± dziwinie patrzeæ.

  14. Lesli pisze:

    nie no ja³owa dyskusja. 🙂
    ja piszê o wszechstronym wykszta³ceniu (nawet ogólnym) a wy wpadacie w skrajno¶ci. Niech ten uczeñ pozna windowsa i inne produkty M$, ale nie tylko. W³a¶nie w szko³ach wykszta³cimy wtedy ludzi którzy bêd± mogli dokonaæ wyboru lepszego oprogramowania (byæ mo¿e to bêdzie M$) z którym bêd± w przysz³o¶ci pracowaæ lub korzystaæ w domowych pieleszach 🙂
    gdybym zamkn±³ np h-doc’a gdy by³ niemowlêciem 😉 w ciemnym pokoju i nie pokaza³ mu ¶wiat³a to ¿y³by z tym do u…j ¶mierci my¶l±c ¿e tak ma byæ. I pewnie by³by na swój sposób szczê¶liwy. 🙂

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.