& Telewizja

Gregg - Friday, 19 November 2004, 22:56

PAP: Transmisję sygnału telewizyjnego oraz filmów na życzenie zapowiedział w piątek w Żórawinie (Dolnośląskie) prezes Telekomunikacji Polskiej SA Marek Józefiak. W przyszłym roku miałyby się zacząć testy, nie wiadomo jednak, kiedy nowa usługa zostanie wprowadzona w życie.

Czas szykować pieniądze na telewizyjny abonament monitoryjny.

Tagi:

Komentarze (0)
  1. Lesli pisze:

    pewnie jeszcze us³uga bêdzie dostêpna dla posiadaczy "najwy¿szego pakietu Neo, do tego za posiadanie odbiornika tv zap³aæ kolejny abo krritv-inom 🙂
    ciekawe jakie maj± ³±cza w tym ¿órawinie, bo je¶li ¶wiat³o to ok. inaczej cienko widzê.
    No i czekam na odzew energetyki. Chyba nie bêd± siedzieæ z za³o¿onymi rêkami i puszcz± po swojej sieci te¿ RTV, internet i telefoniê :p

  2. grzes07 pisze:

    to wszystko fajnie ale nikt nie mowi o cenie a to jeden z najwazniejszych czynnikow, moim zdaniem ceny beda wygorowane a klientow jak na lekarstwo (podobnie wyglada sprawa PPV w niemczech w pakiecie Premiere), a tak na marginesie jezeli ktos jest klientem Cyfry+ i ma pakiet platynowy (to zalezy od sytuacji finansowej) to i tak zobaczy ten film tylko z kilkumiesiecznym opoznieniem.

  3. loki7777 pisze:

    No nie przesadzajmy, pay per view nie daje od razu samych nowo¶ci do wyboru, wiêc i tak bêd± prêdzej na canal + ni¿ w jakiej¶ "sieci osiedlowej" gdzie jest z 1000 klientów maksymalnie. Co do cen i ³±czy to nie ma o czym gadaæ:)

  4. Seth pisze:

    Hmm… chyba tpsa zapomnia³a ¿e na Neo s± limity…
    Znowu zmiana strategii? A mo¿e tak ma byæ?
    poogl±dasz ze 2-3 doby bo tyle wydoli a potem trzeba bêdzie "na³adowac popa". :))))))

  5. marc07 pisze:

    Nie zapomnijcie ze ta transmisja moze byc w rozdzia³ce 100 x 200 😉 Nie napisano w artykule ze rozdzielczosc ma byæ telewizyjna, czyli 720 x 560, tylko ze bedzie transmizja syg tv 🙂 Jak to bedzie taka kichowata rozdzilczo¶c to najs³absza NEO wytrzyma :p

    A tak na powaznie to sensownym krokiem by³oby przejscie na TV II generacji (cyfrowe HDTV) bo tranzsmisje w necie to moze w japoni beda sensowne i to tez nie wiadmo czy nie za kilka lat….

  6. Lesli pisze:

    a¿ takim tech umys³em nie jestem, ale nigdzie nie napisano ¿e to ma byæ sygna³ sieciowy, mo¿e potraktuj± kabel tel. jak kabel tv kablowej i u odbiorcy wsadz± jaki¶ dekoder ??
    sam nie wiem jak to mo¿e wygl±daæ i tylko sobie gdybam, ale na 100% nie bêdzie to tak jak w Japoni 😛

  7. mandaryn pisze:

    ppv pewnie bêdzie niezale¿ne od neo, wiêc nie bêdzie na nie limitów, tylko trzeba bêdzie p³aciæ za konkretny program (film) – a wiêc bêdzietrzeba buliæ abo za tv, abo za neo (lub nie), ppv -> ja mam dialo, to i tak mnie nie dotyczy 😉

  8. VooDoofreak pisze:

    ale wy jestescie pesymisci… a moze wszystko bedzie ok?

  9. sobrus pisze:

    na pewno bedzie ok..na mojej neostradzie 128kbit.. 🙂
    to chyba dlatego tpsa pisze przy limitach na ile filmow starczy 🙂

  10. Nagus pisze:

    Ma to byæ sygna³ sieciowy, a dekoder jaki¶ pewnie bêdzie bo niewiele telewizorów ma wbudowany modem DSL-owy. Co do jako¶ci to przeciêtny DivX ma przep³ywno¶æ poni¿ej 1 Mbit wiêc najwy¿sza Neo wyrobi. Wiêkszym problemem bêdzie zapewnienie linii na tyle wysokiej jako¶ci by Neo 1M dobrze chodzi³a. I ¿eby bu³a wszêdzie dostêpna. A linie DSL o przep³ywno¶ci 8 Mbit to raczej marzenie ¶ciêtej pa³y…

  11. marek_haj pisze:

    @marc07
    co do transmisji sieciowych: nie tylko w Japonii umieja przeslac sygnal telewizyjny w obrebie sieci siwatlowodowej i nie jest to nic ani trudnego ani drogiego technologicznie. Zwykle sygnal telewizjny z nadajnika ( signal provider) jest przenoszony na oddzielnej czestotliwosci w zakresie dlugosci fali okolo 1.55 mikrometra, jedynym kosztem wiec jest dodatkowy laser w centrym nadawczym plus nieco bardziej rozpudowany odbiornik pod stronie klienta. Przy 128 uzytkownikach na nadajnik wychodzi koszt rzedu 3$ na lba. Straszine duzo no nie. Przy zastosowaniu w pelni analogowego kanalu transmisyjnego mozna jednoczesnie przenosic okolo 100 kanalow TV, przy zastosowaniu kanalu cyfrowego wychodzi nieco trozej lecz mozna stosowac kompresje w locie (dowolny format w zaleznosci od zyczenia). Do tego dochodzi mozliwosc nadawania video w trybie na zyczenie (on-demand) oraz wiele innych opcji, typu VOIP, SLA, QOS itp itd etc.
    Uwazam wiec ze droga z HDTV nie lezy bezposrednio w pchaniu sie ze specjalnymi laczami koncentrycznymi albo probe pakowania sygnalu HDTV na lacza typu DLS bo one tego nie wyrobia to raz a po drugie koszty transmisji sa duze. Dlaczego bye co niektore firmy telekomunikacyjnie nie zaczely inwestycji w siec siwtlowodowa, ktora ma o wiele wieksza przepustowosc i praktycznie jest przezoczysta dla formatu przenoszonych danych? Niestety chyba nie lezy to w interesie TP ….

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.