Firma Sony zamierza w przyszłym roku wydać 500 czołowych filmów w wersji cyfrowej. Michael Arrieta, vice prezydent Sony Pictures powiedział na konferencji US Digital Hollywood, że firma zamierza utworzyć 'iTunes' dla filmów.
Pomysł ten popierają także studia filmowe, które także zaczynają dostrzegać opłacalność udostępnienia filmów do sprzedaży poprzez Internet. Przyczynił się do tego ogromny sukces iTunes, dzięki któremu Apple stało się liderem w sprzedaży muzyki w postaci cyfrowej.
Studia filmowe mają nadzieję na ukrócenie dzięki temu piractwa, z powodu którego ich straty w 2003 roku wyniosły ponad 7 miliardów dolarów. Odpowiedzią na to są akcje MPAA (Motion Picture Association of America) skierowane przeciw operatorom sieci BitTorrent, eDonkey oraz DirectConnect, które mają ukrócić ten proceder.
Poprzez sklep Sony dostępne byłyby filmy wytwórni takich jak: Metro-Goldwyn-Mayer Studios, Paramount Pictures, Sony Pictures Entertainment, Universal Studios oraz Warner Bros.
Obecnie na rynku istnieją już serwisy, które oferują możliwość legalnego pobrania filmów, jednak ich wybór jest bardzo niewielki, a jakość niekiedy zdecydowanie niezadowalająca - zwłaszcza, że od legalnie zakupionego filmu powinniśmy oczekiwać wysokiej jakości.
Filmowy 'iTunes’ Sony
Bartek Wróbel - Monday, 04 April 2005, 10:07Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.
ciekawe tylko jaka cena, nie mówi±c o tym ¿e dla polaków dostêp (sensowny) bedzie za ile¶tam lat (ot choæby ceny ³±cz z wysokimi transferami)
poza tym w Polsce limitów pobierania danych to chyba tylko w Aster nie ma…
Policzmy:
Film DVD to cena oko³o 60 z³otych.
Z ci±g³ego utyskiwania wytwórni wynika, ¿e ceny s± tak wysokie ze wzglêdu na po¶redników, hurtownie, mar¿e. Z tych ¼róde³ wynika, ¿e koszty po¶redników dochodz± do 50% ceny. W przypadku dystrybucji przez Internet koszty te nie istniej± – robi nam siê cena 30 z³. Kolejne koszty to produkcja p³yt, pude³ek, druk ok³adek, transport itp. – odejmijmy 5 z³. Dorzuæmy jeszcze w ramach bonusu 5 z³ zachêty za wykorzystywanie w³asnego ³±cza, nagrywarki, p³yt.
Z wyj¶ciowej ceny robi siê 20 z³otych, które bardzo chêtnie wydam na taki film ¶ci±gniêty z p³atnego serwisu. Oczywi¶cie mówimy o materiale najwy¿szej jako¶ci odpowiadaj±cej jako¶ci p³yty DVD.
Znaj±c jednak ¿ycie te sêpy z wytwórni wywal± cena tak± jak w sklepach i to za materia³ skompresowany i bêdziemy mieli kolejne iTunes – szitowata jako¶æ za cenê wy¿sz± ni¿ na sklepowej pó³ce – oby nie.
Taaa, pomys³ mo¿e i dobry, ale w±tpie ¿eby w Polsce mia³ zastosowanie. Pozostaje pytanie – cena i jako¶æ??
podobne serwisy tak jak napisano sa ale czesc ich niestety juz padla " smiercia naturalna" z powodu wysokich cen i sadze ze w tym wypadku rowniez tak bedzie, oni maja ciagle malo.
A tak apropo muzyki z internetu to jej jakosc rowniez dosc sporo odbiega od orginalu chyba ze ktos ma "kartony na uszach"
@DanielloRulez netia równie¿ nie ma limitów – tyle ¿e ofrtuj± jedynie dwie opcje – 128/64 i 640/160 – pierwsza 55+vat druga 150+vat