Firmware dla Neca – testy PI/PIF

Bartek Wróbel - Tuesday, 12 April 2005, 20:02

Na stronie Michel de Boera pojawiła się długo przez wszystkich wyczekiwana wersja firmware'u dla Neca ND-3520A, która umożliwia przeprowadzenie testów PI/PIF nośników DVD. Jest to nieoficjalna wersja, która pochodzi ze zmodyfikowanego biosu dla nagrywarki IO Data. Za info podziękowania dla Calme.


NEC ND-3520 - 3.04 (nieoficjalny)

  • Dodano możliwość testów PI/PIF nośników DVD

Jest to firmware nieoficjalny, ze zmodyfikowanego biosu dla nagrywarki IO Data (NEC OEM). Posiada usunięty RipLock oraz blokadę regionalną.
Do sprawdzania błędów można użyć np Nero CD/DVD Speed lub DVDInfo Pro.

Tagi:

Komentarze (0)
  1. shafran pisze:

    a co to jest ten test PI/PIF kto¶ mi wyt³umaczy??

  2. Bartez pisze:

    @shafran
    S± to b³êdy odczytu zwracane przez napêd. To tak w najwiêkszym skrócie 🙂

  3. Calme pisze:

    Na CD Freaks [URL=http:/U/club.cdfreaks.com/showthread.php?t=133940]link[/URL] zaczynaj± ju¿ poma³u testowaæ … z tego co przeczyta³em dzia³a poprawnie z DVDInfoPro
    s± ju¿ tak¿e dostêpne screeny z testów niektórych userów 🙂

  4. swinekxyz pisze:

    juz zasysam firmware, ale sie na to naczekalem!

    @shafran
    im mniejsze pi/pif tym lepiej, tego sie trzymaj

  5. Calme pisze:

    Zaczalem serie testow – w watku na forum > http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=51012

  6. swinekxyz pisze:

    wlasnie wgralem to do nagrywarki i dziala 🙂

  7. Calme pisze:

    nie wiem jaki rodzaj wgraliscie ? 304_FAST.bin czy 304_RPC1.bin bo ja ten drugi i jak narazie nero cd/dvd speed i DVD info Pro robia super 🙂

  8. anasiza pisze:

    Ja ma ND-3500A w zwi±zku z czym pytam czy ten bios mo¿na wgraæ?

  9. loki7777 pisze:

    Nie nie dziala z 3500

  10. mark3k pisze:

    Przegl±daj±c forum z adresu podanego powy¿ej wynika, ¿e NEC niczym sie nie ró¿ni od "badziewnego" LITKA, a na moje "szczê¶cie" posiadam tego NEC-a. Najzwyklejsza nagrywara za wieksze pieni±dze w porównaniu do LITKA.

  11. Sprz@dawca pisze:

    mark3k – jak przeczyta³em Twój post to mi siê s³abo zrobi³o. NIE MASZ wogóle pojêcia o sprzêcie….zastanów siê co piszesz. Poczytaj testy i recenzje, a najlepiej popytaj znajomych jaki sprzêt jest dobry. Ja jestem sprzedawc± w sklepie komputerowym …i dla mnie jest niedopuszczalne porównywanie NEC-a do Litka. Litki to bardzo s³abe napêdy. Ju¿ nie mówie o parametry, korekcje itp. Ze strony sprzedawcy Liteony to bardzo lipne napêdy. Co chwile reklamacje, pracuj± jak odkurzacz, pêkaj± w nich p³ytki, a to nie nagrywaj± jaki¶ p³yt…co chwile aktualizajca biosu…..no po prostu masakra.
    Sprzedajemy te¿ NEC i nie mamy wogóle problemu, zero reklamacji – nagrywarka nagrywa wszelakie no¶niki….naprawdê godna polecenia..

    Tak¿e mark3k proszê ciê…..zastanów siê co piszesz

  12. H-y-d-e pisze:

    @Sprz@dawca

    nie mów o parametrach, szczególnie korekcji, bo tutaj liteon nalezydo ¶cis³ej czo³ówki.
    Zwróæ uwagê ¿e napêdy LiteOn-a maja ogromn± grupê zagorza³ych zwolenników w¶ród uzytkowników doskonale znaj±cych siê na sprawach zwi±zanych z nagrywaniem CD/DVD – nie bierze siê to znik±d.
    Co do marnej jako¶æi i estetyki wykonania to siê zgodzê, co do awaryjno¶ci te¿ siê musze zgodziæ, choæ osobi¶cie nie do¶wiadczy³em, ale wierzê sprzedawcom. Ze s± zwykle g³o¶ne tez siê zgadzam.
    Na opiniê o wielkiej awaryjno¶æi, oraz o licznych problemach ma jednak tak¿e wp³yw ilo¶æ posiadaczy tych napêdów – statystyka.

    Marna p³yta CD pêka bardzo czêsto w napêdzie który krêci x48, x52 czy wiêcej – niezale¿nie czy to liteon czy nie.

    Czêste aktualizacje biosów to dla wielu potê¿na zaleta. Gorzej ¿e trafia³y siê biosy które wiecej szkodzi³y ni¿ poprawia³y ….

    Nie chce tutaj wyj¶æ na fana(tyka) LiteOn-a bo nie jestem,
    nie jest tez tak ze nie lubie LiteOn-w co mi zarzucono po recenzji 1653. My¶le ¿e do¶c dobrze znam te napêdy, bo ostatnio czêsto trafia³y do labu i poprostu doceniam wiele powa¿nych ich zalet. Gdybym posiada³ LiteOna to wiedzia³bym jak go wykorzystaæ i byæ z niego zadowolonym, gdybym posiada³ NEC-a to podobnie, natomiast gdybym posiada³ i Neca i LiteOn-a to do jednych rzeczy bym wykorzystywa³ NECa a do innych LiteOna, w zale¿no¶ci w czym który lepszy i wtedy to bym by³ dopiero zadowolony.
    Twój komentarz sugeruje ¿e posiadaj±c w jednym komputerze NEC-a i LiteOn-a u¿ytkownik na pewno bêdzie korzysta³ tylko z NEC-a bo ten jest nieporównywalnie lepszy we wszystkim (je¿eli to nadinterpretacja to chyba niewielka) . Kategorycznie siê nie zgadzam. Bzdura.
    Denerwuje mnie bardzo takie generalizowanie.

    A ¿eby prosto stwierdziæ ¿e nec jest super a LiteOn najgorszy to w³a¶nie trzeba nie mieæ pojêcia o sprzecie.

    ¦wiadomy zakup nagrywarki, to kiedy kupujemy napêd dostosowany do w³asnych potrzeb, je¿eli wiemy (choæby z recenzji) w czym dany napêd jest dobry a w czym gorszy i odnosimy to do tego jak chcemy z niego korzystaæ.

    Nie ma napêdów idealnych, niestety, a mo¿e to i dobrze

    bez urazy
    pozdrawiam

  13. Andpie pisze:

    Czesc Wam. Ogromna prosba. Do pewnego czasu uzywalem tylko Pioneera teraz mam jeszcze Nec-a 3520 , pytanie czym wgrywacie firmwara do Nec-a.

  14. Calme pisze:

    program nazywa sie NECWinFlash > poczytaj na forum by³o parokrotnie na ten temat….

  15. Andpie pisze:

    Dzieki – pozdrawiam

  16. wlodekbx pisze:

    Do Calme czy by³by¶ tak mi³y i poda³ linka gdzie znajdê NECWinFlash lub pu¶ci³ mi go na wlodek@tkdami.net by³bym mocno zobowi±zany. Pozdrawiam

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.