Głównym celem gier komputerowych jest zapewnienie rozrywki. Jednak gry mogą nie tylko bawić, ale też uczyć. Dzieci z angielskiego hrabstwa Kent poznają tematykę ochrony środowiska i zarządzania przestrzenią z pomocą „lokalnej” wersji gry komputerowej „Sim City”.
Gra powstała w ramach prowadzonego przez Medway Children's University kursu „Zaprojektuj miasto”. Jego częścią jest przygotowanie gier edukacyjnych. Za zgodą Electronic Arts - wydawcy gry „Sim City”, która pozwala budować, rozwijać i kontrolować aglomerację miejską, przygotowano zmodyfikowaną wersję tej aplikacji. W przestrzeni gry umieszczono charakterystyczne elementy krajobrazu i budynki znane dzieciom – rzekę, katedrę, zamek... W ten sposób odtworzono miasta Chatham, Gillingham i Rochester. Teraz na lekcjach poświęconych zagadnieniom ekologii i transportu publicznego, dzieci mogą samodzielnie ingerować w przestrzeń rodzinnego miasta i obserwować, jak wprowadzone zmiany wpłyną na jego funkcjonowanie.
SimCity nie tylko bawi
Bartek Wróbel - Thursday, 28 April 2005, 09:30Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.
Bardzo dobre rozwiazanie odnosnie symulacji wplywu ludzi na urbanistyke itp. problemy. Mysle ze nie oddaja pelnej symulacji, bo tego po prostu sie nie da zrobic w obecnym czasie.
zróbmy symulacje polityki naszego kraju, ale by³by ubaw….
nie trzeba, lepiej wszystkich zamkn±æ za kratkami od razu, lepszego efektu nie da sie uzyskaæ 🙂
gra jest ¶wietna pomys³ te¿
A u nas dzieci pewnie nadal poznaja uklad pokarmowy meduzy. Widocznie bardziej im sie to przyda…
@deepone
Nie da siê. Za pomys³ami naszych pos³ów ¿aden superkomputer by nie nad±¿y³.
gra jest super, zw³aszcza dla sadystów – najlepszy ubaw ma mój koles jak bohaterka chce siusiu, a on jej ka¿e tak d³ugo sprz±taæ, a¿ siê zleje na pod³ogê 😀
–jego córka ju¿ zupe³nie jest otumaniona t± gr±, a uczenie dzieci ¿ycia na podstawie gierek, to jest poroniony pomys³ 🙁
ja kiedy¶ bed±c u mojej bratanicy wychowuj±cej sie w europie zachodniej przeglada³em jej podrêczniki do matematyki – mia³em potem szereg pytañ do brata odno¶nie funkcjonowania systemu podatkowego w sensie umiejetno¶ci rozliczania siê z fiskusem samodzielnie, podstaw matematycznych itp – okazuje siê ze tamtejsze podrêczniki od najwcze¶niejszych lat edukacji naszpikowane sa przyk³adami które niezwykle pomagaj± m³odemu cz³owiekowi wkroczyc w samodzielne ¿ycie ze ¶wiadomo¶cia funkcjonowania organizmu jakim jest spo³eczeñstwo i jaki stanowi on element otaczajacego ¶wiata no i z przekonaniem ¿e ka¿dy rozs±dnie my¶l±cy cz³owiek sam umie sie rozliczyæ z podatków.. a czy Ty czytelniku potrafisz poradzic sobie z PITami?
@ThanatoS oczywi¶cie ¿e to niemo¿liwe w pe³ni, to zbyt z³o¿ony proces ale wa¿ne ¿e uczy siê ¿e MO¯NA GO ZROZUMIEÆ
@Lesli to SIMS nie SimCity