Przedstawiciele firmy Nero ogłosili, iż Samsung jako pierwsza firma na świecie postanowiła dodać do swojej nagrywarki DVD/CD TS-H552U pakiet oprogramowania NeroLINUX. Będzie on dostępny w wersji retail.
"Naszym celem będzie dostarczanie produktów takich jak nagrywarka TS-H552U WriteMaster i NeroLINUX dla coraz większej rzeszy fanów Linuxa" - stwierdził Jos Hageman, marketing manager w europejskim oddziale Samsunga.
Program Nero Linux, pozwala na zapis płyt CD oraz DVD. Obsługiwane formaty zapisu obejmują płyty Audio CD z CD text, CD Mixed Mode, CD Extra, CD bootable, wielosesyjne płyty CD i DVD oraz dwuwarstwowe płyty DVD. Program przeznaczony jest dla systemu Linux w wersjach RedHat 7.2, 7.3, 8.0, 9.0 i Enterprise Linux 3.0, SuSE 8.0, 8.1, 8.2, 9.0, 9.1 i 9.2, Fedora Core 1,2,3 a także Debian 3.0 i Future 3.1.
Więcej informacji i własną kopię programu można znaleźć pod tym adresem.
Nagrywarka Samsung TS-H552U WriteMaster z programem NeroLINUX będzie do nabycia w czerwcu bieżącego roku, natomiast przewidywany okres sprzedaży tego zestawu wyniesie około jednego miesiąca.
Sam fakt stworzenia aplikacji w wersji dla Linuxa jest godny uwagi. Tylko czemu tak pó¼no? Poza tym s³ysza³em, ¿e jego funkcjonalno¶æ jest ma³a. Ma tylko podstawowe funkcje w porównaniu do wersji okienkowej.
Fajna sprawa ale i taq chyba nie podniosa sobie sprzedazy bo wypalara do bani jest:P
Bawi³em siê NEROLINUX i stwierdzam ¿e do brata pod Windowsa brakuje mu bardzo du¿o. Wiêc raczej cudów tym posuniêciem nie zrobi±.
I tak do nagrywania w Linuxie najlepszy jest K3B 🙂
wa¿ny jest efekt – my w polsce nie do¶wiadczamy fobii mieszkañców zachodnich czê¶æi europy a szczególnie stanów gdzie rozpocz±³ siê proces ¶cigania u¿ytkowników p2p – w oczach regulacji prawnych w wielu krajach ³ami±cych to prawo, tam zwrot w kierunku darmowego linuxa jest wiêkszy, choæ pomijam aspekt edukacji informatycznej tamtejszych spo³eczeñstw które o tym czym jest linuks i z czym sie to je dowiaduja sie w szkole a perspektywa rozprawy s±dowej (s³yszymy o pozwach co rusz choæby tutaj w newsach) jest na tyle odstraszaj±cym argumentem ¿e mobilizuje do siêgniêcia po darmowego w koñcu linuxa (nie bez znaczenia jest te¿ pewnie i zysk firm robiacych oprogramowanie komercyjne po platformê z pingwinkiem) 😉