Koncern Fujitsu opracował elastyczny, kolorowy e-papier, który nawet po odłączeniu zasilania wyświetla ostatnio prezentowany obraz. Istotne jest także to, że po zagięciu nowość Fujitsu zachowuje wierność odwzorowania barw. Zmiana prezentowanego przez elektroniczny papier obrazu wymaga niewielkiej ilości energii, dzięki czemu jest to produkt doskonale nadający się do prezentowania informacji np. w miejscach publicznych.
O potencjale elektronicznego papieru Fujitsu stanowią jego trzy cechy: po pierwsze nie wymaga zasilania do podtrzymywania wyświetlanego obrazu; po drugie zapewnia doskonałą jakość prezentowanego obrazu - zamiast kolorowych filtrów, papier Fujitsu składa się z trzech powłok w barwach podstawowych, co zapewnia większą żywość prezentowanych kolorów; i wreszcie po trzecie, rozwiązanie Fujitsu jest elastyczne, co zwiększą gamę jego możliwych zastosowań. Aktualnie Fujitsu testuje swój wynalazek, a komercyjna premiera elektronicznego papieru zaplanowana jest na 2006r.
Źródło: 4Press.pl
Hehe dobre, mo¿na by wrzuciæ na niego zdjêcia. A po jakim¶ czasie zmieniæ na inne. Ciekawe jaka bêdzie cena tego cacka??
W porównaniu do ogromnych ekranów z reklamami bêdzie to du¿ó bardziej ekonomiczne. Ciekawe jak szybko jest w stanie zmieniaæ zawarto¶æ obrazu – mo¿e w koñcu zrobi siê z tego monitor 😉
Ciekawa zabawka. Np w pokoju mozna zamiast obrazów dac takie cacuszko i raz na tydzieñ zmieniac foty ^^
fajne…. przydatne w ¿yciu bo np. dajesz komus do podpisania umowe na takim papierze…. a po podpisaniu zmieniasz na to co chcesz aby by³o… fajna sprawa. POLECAM!
Bardzo ekologiczny ten e-papier. Do szko³y tylko z jednym wyswietlaczem i ¿adnych podreczników – drzewa i woda ocalej± w stanie naturalnym
No i mamy doslownie zabawke z filmow SCI-FI
rewelacja! a czy to jest te¿ grubo¶ci papieru? czy grubsze?
ju¿ widze billboard-y z tego 🙂 zamiast kleiæ to dwa klikniêcia i gotowe 🙂
Czesiu3 – papier / drewno to ¿ród³a odnawialne, a czas który jest potrzebny na roz³o¿enie kartki papieru jest nieporównywalnie mniejszy od takiego kawa³ka plastiku nafaszerowanego elektronik±, kwarcem, krzemem czy co oni tam jeszcze do tego upchali.
A co ze studentami ktorzy takie bllboardy rozklejaja 😛
a na scianie w domu to tylko w dobre ramy oprawic …
A potem taki billboard hackowaæ :>