Opóźnienie HD-DVD

admin - Friday, 02 September 2005, 12:13

Toshiba najprawdopodobniej opóźni wprowadzenie odtwarzaczy HD-DVD, które planowo miały się pojawić pod koniec tego roku. Dla korporacji i wszystkich firm związanych z obozem HD-DVD będzie to wielki cios, stracą, bowiem przewagę pierwszego dostawcy technologii DVD następnej generacji.
hd-dvd_logo.png



Oficjalna zmiana daty premiery HD-DVD ma na celu zmaksymalizowanie potencjalnego popytu na produkty HD-DVD.
Toshiba, NEC i Sanyo, promowali HD-DVD, podczas gdy Sony i Panasonic skupiały się nad opracowywaniem technologii Blu-ray.
Mniej oficjalnymi przyczynami opóźnienia startu HD-DVD są prace nad instalacją wymaganego interfejsu wyjścia wideo i oprogramowania dla komputerów PC, tak, aby sprzęt był kompatybilny z regulacjami ochrony własności.

Tagi:

Komentarze (0)
  1. mandaryn pisze:

    ups, chyba blue-ray wysuwa siê na prowadzenie …

  2. Fooby pisze:

    ale mieszaj±…ciekawe jakie bêd± ceny

  3. kretos pisze:

    Znaczy im pozniej tym lepiej? Niech poczekaja jeszcze 10 lat zarobia krocie..

  4. malciak pisze:

    Oj, niedobrze niedobrze. Zobaczymy co jeszcze siê wydarzy.

  5. Szafran pisze:

    @malciak
    czemu niedobrze ?? wlasnie bardzo dobrze… bd rulez ;]

  6. Seth pisze:

    "ma na celu zmaksymalizowanie potencjalnego popytu na produkty HD-DVD"
    Klasyczny tekst gadaj±cych g³ów ¿yj±cych w oderwaniu od rzeczywisto¶ci. Jak u mnie w firmie zreszt±.
    Kto niby czeka na ten sprzêt?? Wiêkszo¶æ poczeka na nagrywarki dual albo na wyniki ten wojny. Kolejnej zreszt±.

  7. mroweczek pisze:

    @Seth
    z nagrywarkami dual to masz racje po co komu sprzet nie kompatybilny wstecz…

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.