Pasek narzędziowy przeciw hakerom

admin - Monday, 26 September 2005, 18:25

Amerykańska firma GeoTrust, właściciel operatora Needham, uruchamia nową stronę WWW TrustWatch Search oraz udostępnia bezpłatnie pasek narzędziowy TrustWatch Toolbar, które mają chronić internautów przed atakami hakerów. Narzędzia te będą alarmować użytkownika, że odwiedza niebezpieczną witrynę, która może mu “wykraść” poufne informacje o jego hasłach, numerach kont bankowych lub kart kredytowych, itp.


Wraz z rosnącym zagrożeniem nieświadomego przekazywania hakerom ściśle poufnych informacji, wiele firm oferuje różne rozwiązania, które mają stać na straży internautów. Największe zagrożenie czyha na nas w trakcie zakupów on-line, czy przy korzystaniu z bankowości internetowej. Niemniej także autorzy ataków typu phishing zbierają gęste żniwo wśród nieświadomych użytkowników, którzy przekonani, że logują się na autentycznej stronie, łączą się w rzeczywistości z fałszywymi witrynami i nieświadomie przekazują poufne dane cyberprzestępcom.
Zaproponowane przez GeoTrust rozwiązania mają stać się skutecznym lekarstwem na tą jakże dotkliwą epidemię internetu. Użytkownicy sieci, np. w trakcie zakupów on-line, będą mogli sprawdzić autentyczność odwiedzanej witryny. W przypadku, gdy podana strona nie zostanie poprawnie zweryfikowana, TrustWatch Search „ogłosi” alarm czerwony, gdy strona się wyda podejrzana będzie to alarm żółty, zaś gdy witryna zostanie poprawnie zweryfikowana użytkownik otrzyma zielone światło do dalszego korzystania z niej. Analogicznie będzie działał pasek narzędziowy TrustWatch Toolbar. Ponadto rozwiązania GeoTrust będą także podawały użytkownikowi inne informacje o odwiedzanej stronie WWW, m.in. to czy strona została zweryfikowana jako godna zaufania oraz czy posiada certyfikat SSL.


Źródło: 4Press.pl

Tagi:

Komentarze (0)
  1. pietro_asp pisze:

    ciekawe jak to sie sprawdza w praktyce

  2. zbynia pisze:

    wow – rewelacja

    tyle tylko ze na dole okna IE pokazuje sie dokladnie to samo…..

  3. chris996 pisze:

    Napewno jest to dobre rozwi±zanie.
    Wszelki monitoring stron www mile widziany.

  4. cerber1978 pisze:

    Mi³o … je¶li kto¶ nie u¿ywa ¿adnych antywirów to narzêdzie mo¿e siê przydaæ.

  5. marlon83olsztyn pisze:

    byyyyyzyyyyyyydura!
    skoro na "zabezpieczenia" micro$oft’u juz sa rozwiazania, to na to tez sie4 znajdzie, kolejna zludna opcja dla malo rozgarnietych æwieræ-g³ówków… polecam. Dzieki takim programom i osobom, ktore beda ich uzywac, my informatycy bedziemy mieli duuuuzo pracy!! 😀
    polecam zainstalowac firefox’a! ma taka opcje juz od wersji 1.0.1 🙂

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.