Informacja prasowa Pod koniec listopada BenQ przedstawi nową generację płaskich ekranów. Jako pierwszy producent na świecie wprowadzi na rynek 19” monitor z czasem reakcji matrycy tylko 2 ms!
BenQ wspólnie z AU Optronic – producentem paneli, należącym do Grupy BenQ – zawsze jako pierwszy wprowadza na rynek szybkie monitory, wyposażone w najlepszej jakości technologie. Obniżenie czasu reakcji do 2 ms to efekt podwyższenia parametrów ciekłych kryształów i optymalizacji elektroniki. Inteligentna i dynamiczna technologia AMA (Advanced Motion Accelerator) analizuje sygnał obrazu w czasie rzeczywistym i optymalnie zasila każdy z pikseli. Dzięki temu FP93GX wyświetla precyzyjnie odcienie szarości, a kolorom nadaje rzeczywiste barwy.
BenQ FP93GX oferuje wysoki kontrast 700:1 i jasność 300 cd/m2. Jest wyposażony w podwójne gniazdo wejścia, analogowe złącze D-Sub oraz cyfrowe DVI, które gwarantuje bezstratne przesyłanie sygnału z komputera do monitora.
BenQ FP93GX jest optymalnym urządzeniem dla tych, którzy kochają kolorową i dynamiczną grafikę, filmy akcji, pełne realistycznych animacji gry z dynamicznymi sekwencjami obrazu – wszystko, gdzie szybka reakcja jest konieczna! Bo z 2 ms nie ma mowy o żadnych spowolnieniach czy smużeniu.
Wszystkie monitory LCD BenQ mają 3 lata gwarancji.
Niez³e cacko!!! Ja osobi¶cie u¿ywam SAMSUNGA SyncMaster 913n 19 cali z czasem 8ms, i muszê przyznaæ ¿e do gier nadaje siê idealnie. Smu¿enie praktycznie nie wystêpuje, nawet w bardzo szybkich grach.
pewnie znowu gray to gray
Mnie ciekawi kwestia odzwierciedlenia kolorów, nadal nie widzê monitora LCD w dobrej cenie dla zastosowañ graficznych.
"Bo z 2 ms nie ma mowy o ¿adnych spowolnieniach czy smu¿eniu. " rotfl. Przecie¿ bêdzie smurzenie. Zawsze tak mówi±. Najpierw jak wchodzi³o 25 ms, potem 16 ms, 8 ms i teraz 2 ms. ;] Bajek nie potrafi± opowiadaæ.
@qwerty01 Przy 16ms to jescze jestem wstanie zauwazyc opoznienie monitorka, ale mniej to juz nie bardzo. Sam uzywam 8 i mi w zupelnosci wystarcza.
A taq wogole to czy nie ViewSonic pierwszy wprowadzil monitor 4ms??
yyy moze czas reakcji bedzie mial niski ale jak z katami?
@picasso a sprawdza³e(a)¶ SyncMaster 173p plus 17 cali
SyncMaster 193p plus 19 cali .
³adny sprzecik,ciekawe czym odpowie konkurencja :]
@picasso
Niestety z dobrym panelem LCD do grafiki w rozsadnej cenie nie jest tak latwo. Jezeli czegos szukasz to sprawdz oferte EIZO, NEC i Appla. Reszty nie warto ogladac.
Ja czekam na LCD z dobrym odwzorowaniem czerni ¿ebym wiedzia³ co na mnie "czeka" w ciemno¶ci :))))
eee tam, ja zmieniê panel jak wyprodukuj± matrycê z czasem reakcji -1ms (minus jedna milisekunda) … a wtedy mój monitor bêdzie wy¶wietla³ obraz szybciej ni¿ dostanie sygna³ z komputera 🙂 bêdê wiedzia³ co zrobiæ z obcymi w Doomie, zanim komputer ich na mnie napu¶ci 🙂
@Seth
Juz dzisiaj kupisz panele z doskonala czernia. Wszystko zalezy od matrycy jaka jest w nich zabudowana. W tej chwili siedze na LCD Eizo i CDRinfo.pl jest czarne jak noc. Idealna czern.
Problem czerni wystepuje tylko w tanim badziewiu. Zreszta poczytaj sobie http://www.mva.pl.