Wczorajszego dnia podczas InterBEE (International Broadcast Equipment Exhibition) w Tokio, firma InPhase i Hitachi Maxell przeprowadziła pierwszą publiczną demonstrację pamięci holograficznej. Kolejne prezentacje będzie można oglądać do jutra, 18 listopada, przy stoisku Hitachi Maxell o numerze 4506.
![]() |
Inżynierowie z InPhase i TBS stworzyli krótką reklamę, którą nagrali przy pomocy prototypowego napędu holograficznego InPhase, na nośnik opracowany przez Maxella. Ma to udowodnić, że pamięć holograficzna może idealnie nadawać się do przechowywania transmisji telewizyjnych.
![]() |
Na pojedynczym nośniku można przechowywać do 26 godzin nagrań wideo w standardzie High Definition, pojemność nośnika to aktualnie 300 GB, który można nagrać z prędkością 160 Mb/s.
Komercyjna wersja prezentowanego systemu i 300 GB nośników holograficznych pojawi się w przyszłym roku. Będzie to pierwsza generacja technologii holograficznej opracowanej przez InPhase, której nośniki będą w przyszłości osiągać pojemność nawet do 1.6 TB, oferując prędkość zapisu do 960 Mb/s.
no i masz babo HD DVD,i Blue Ray i inne …
O kurde niez³e s± te pamiêci i taka pojemno¶æ. Zoabczymy jak bêdzie ich awaryjno¶æ. To bêdzie prze³om w dziedzine informatyki.
No to siê InPhase postara³o. Ciekaw jestem o cenê. Je¶li bêdzie konkurencyjna to pomys³ siê przyjmie.
o kurde. Ile to im czasu zaje³o. Nie ¶pieszyli siê ch³opaki … i jeszcze ka¿± czekaæ d³u¿ej. Ale wielki + za to ¿e sie wogule wysilaj±
taaa tylko jeszce troche sobie na to poczekamy pozatym cos zamiast HDD bede musieli wymyslec zeby te 960MB/s dalo sie wyciagnac 😛
bardzo sympatyczne
ciekawe jaka cena … 🙁
No nie¼le ale jak siê takie 1,5TB wykrzaczy przy zapisie to bêdzie dopiero ból, dodam,¿e cholernie drogi ból.
@pietro_asp
960Mb/s a nie 960MB/s. W MB to jest 120/s.
Zanim pojawi± siê napêdy przystosowane do zapisu 120MB/s twardziele bêd± ju¿ znacznie szybsze.
Czy to nie polacy jako pierwsi opracowani tê technologiê? Gdzie¶ chyba o tym czyta³em z rok mo¿e 2 lata temu.
co sie jaracie pojemnoscia – to akurat to nic szczegolnego – ale za to transfer jak najbardziej….w porownaniu do rewelacyjnych kart ds przesylajacych dane z predkoscia usb 1.1 – kto korzysta wie co to za zamulka przy wiekszej pojemnosci