NEC HD-1100

admin - Saturday, 11 March 2006, 11:41

Podczas targów CeBIT odbywających się w Hannoverze, NEC będzie wystawiać swoją pierwszą nagrywarkę HD-DVD, zdolną do zapisu płyt HD-DVD jednokrotnego zapisu (HD-DVD-R).

HDDVD-R_CeBIT_logo.gif



Prototypowy napęd NEC'a do wypalania zawartości HD korzysta z nośników HD-DVD-R, dostarczonych przez MKM, lepiej znany pod nazwą Verbatim. Producent będzie prezentował funkcjonalność nagrywania oraz odtwarzania nośników HD-DVD-R.
NEC HD-1100 jest pierwszą nagrywarką dla komputerów klasy PC, obsługującą format HD-DVD, DVD i CD. Wersja komercyjna napędu pojawi się w sierpniu tego roku. Zapisywane nośniki posiadają jedną warstwę, oferując powierzchnie 15 GB. Nie wspomniano nic na temat możliwości zapisu nośników dwuwarstwowych, jedynie że napęd jest z nimi kompatybilny.

Tagi:

Komentarze (0)
  1. pietro_asp pisze:

    Szkoda, ze nie podali ceny:/

  2. Biken pisze:

    bêdzie zabójcza 😉

  3. chris996 pisze:

    Widzê, ¿e jest ju¿ nagrywarka obs³uguj±ca wszystkie 3 formaty: HD-DVD, DVD i CD. Czekam teraz na odpowiedz ze strony blu-raya.

  4. sobrus pisze:

    z podobna nagrywarka po stronie BR pewnie bedzie trudniej, ale i tak na pewno sie pojawi. A za dwa lata beda 4-formatowe. Jeszcze z holograficznymi :).
    CD wytrzymalo bardzo dlugo. DVD sporo krocej. Jeszcze HD-DVD i BR sie nie pojawilo a juz wszyscy demonstruja plytki holograficzne przy ktorych niebieski laser blednie. Ale wstrzymaja sie z produkcja- najpierw trzeba zarobic na BR 🙂

  5. Mzymon pisze:

    Wcale nie wstrzymuja sie z produkcja HVD (czyli holograficznych p³yt).W tym roq maja sie pojawic pierwsze nagrywarki i nosniki o na razie " ma³ej" pojemnosci. Jedyne 100 GB.To po pierwsze. Po drugie nie ma to nic wspólnego z checi± zarobienia na BD czy HD DVD bo to zupelnie inne firmy s±. Definytywnie odcieli sie od kó³ek wzajemnej adoracji popieraj±cych te dwa alternatywne standardy. Ani Sony, Samsung, LG ,Panasonic czy reszta tej cho³oty nie bêd± miec zadnych praw do HVD. Musze przyznac ze bardzo mi sie to podoba 🙂

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.