14 filmów na jednym krążku CD

Ghost_mode - Tuesday, 11 April 2006, 15:59

Firma o nazwie Euclid Discoveries opracowała nową technologię kompresji wideo, która pozwala skurczyć rozmiary filmu pełnometrażowego do 50MB. Dla porównania zbliżony film w formacie MPEG-4 zajmie 700MB.


Tak mały rozmiar pojedynczego filmu pozwoli na umieszczenie na jednej płycie CD aż 14 filmów. A nieduże pliki znacznie przyspieszą pobieranie sekwencji wideo z zasobów sieciowych.
źródło: cdrlabs.com

Tagi:

Komentarze (0)
  1. Biken pisze:

    to ja poproszê 😉

  2. qwerty01 pisze:

    Spoko. Zrobiê streaming na lanie filmów. :D:D:D

  3. Biken pisze:

    niech ludzie z Dial-up te¿ sobie po¶ci±gaj± trochê 😉

  4. Yendreek pisze:

    ojj cos mi sie wydaje ze rynek piractwa urosnie w momencie

  5. _oki_ pisze:

    Taaak oczywiscie… Nagle jakas firma krzak opracowala metode bijaca
    H.264/AVC na glowe. Wy w to wierzycie? Moim zdaniem to bedzie podobne "oszustwo" jak RMVB. Wez dobrej jakosci film zmniejsz drastycznie rozdzielczosc, ostrosc, jakosc dzwieku i gotowe. Nowa rewolucyjna technologia.

  6. Darek_K pisze:

    @_oki_

    Dokladnie 😀 A gdyby tak faktycznie bylo ze taki format by istnial, to jaki procesor trzeba by miec aby odtworzyc, bo juz o skomresowniu nie mowie 😛 , taki film 😀 Mi H.264 ledwo chodzi na ffdshow a co dopiero "takie cus " 😛

  7. Sunna pisze:

    A jaka rozdzielczosc ? 16×16 ? a dodaja lupe do kodekow ?

  8. Owee pisze:

    Kiepski ten news – starasznie lakoniczny – jaka¶ tam firma – homoniewiadomo – opracowa³a nagle wunder technologie kompresii wideo – której nie odkry³a wczesniej ani nvidia, ani microsoft, ani divx- nie kupujê tego !

  9. maximus111 pisze:

    Proporcjonalnie jedna obecna ¶cie¿ka waw po proporcjonalnej kompresji zajmowa³aby jakie¶ 2,8 mega jesli plik pocz±tkowy ma 40 Mb. To jeszcze wiarygodne, ale film? Teoretycznie by³o by fajnie, 50 Mb to milo, ale mo¿e rzeczywi¶cie jako¶æ bedzie kiepska ale na tyle dobra dla internetu i przesy³ania obrazu np w skype.

  10. ravel pisze:

    Tak , tak , to pewnie Chuck Norris upycha te filmy na 1 cdr kopem z polobrotu 🙂

  11. bennyone pisze:

    ja sie na rmvb nie skarze czasem musze cos dopchac – a ze nie widze roznicy 😉

  12. phini pisze:

    Sprawdzi³em bete tego progza do konvertowania.. Na XP SP1 nie dzia³a… aplikacja sie wywala przy w³±czaniu.. poza tym ja rozumiem ze to jest jeszcze beta, ale instalacja jest do bani.. recznie srodowiskow± dodawac. rotfl po prostu :]

  13. maximus111 pisze:

    jest jakie¶ demo wiêc co¶ w tym jest

  14. dzesio pisze:

    z tego co zrozumialem to nie jest jakas konkretna kompresja tylko sprytna metoda podzialu obrazu i wykorzystywaniu kawalkow pozniej. moze wspolpracowac z kompesja mpeg 4 ale rownie dobrze z innymi. oni to nazywaja kompresja obiektowa. jezeli to prawda i dobrze dziala to mamy duzy przelom i skok technologiczny. 3mam kciuki.

  15. ssobkows pisze:

    Z tego co pamietam to mpeg4 obs³ugiwa³ w swoim standardzie np. kompresje "obiektowe" (np. tlo jakiej¶ sceny jest kompresowane osobno a obiekty ruchome osobno). Obecnie we wszelkich kompresorach mpeg4 wykorzystujemy tylko najprostsze metody stosowane w tym standardzie. (takie "p³askie" kompresje podobne do mpeg2, bez rozdzia³u na "obiekty").

  16. someone pisze:

    Jak dla mnie jest to ca³kiem mo¿liwe. Zobaczcie sobie ten filmik który trwa ok 15 minut i wa¿y nieca³e 64KB!!!:
    http://www.theproduct.de/

  17. S.c.R. pisze:

    someone –> BIG LOL! Czy ty wiesz co to jest demo i czym ró¿ni siê od filmu?
    Ten twój rzekomy film równie dobrze mo¿e trwaæ 5 godzin i nie przekoroczyæ 64Kb. Jeszcze raz BIG LOL!

  18. someone pisze:

    no dobra ale zobacz ile sama ¶cie¿ka d¼wiêkowa by normalnie wa¿y³a

  19. kretos pisze:

    poprosilem o demko z ich strony ale cos mail nie dochodzi:( a co do mpg4 to faktycznie standard umozliwia kodowanie obiektowe ale nie ma zadnej implementacji tego

  20. mandaryn pisze:

    czas zweryfikuje t± metodê … news jest o tyle dobry, ¿e firmy mniej nane pracuj± nad nowymi technologiami i mog± wypracowaæ co¶ rewolucyjnego, wtedy jedna z du¿ych firm wykupi t± ma³± i w³a¶cicieliem technologi bêdzientdu¿a globalna firma … tak dzia³a biznes …

  21. S.c.R. pisze:

    someone –> ¦cie¿ka d¼wiêkowa mówisz? To nie mp3 ¿e musi zajmowaæ 3-4 MB tylko tracker czy jak to siê zwie i zajmuje pewnie nie wiêcej ni¿ 4kb.

  22. someone pisze:

    Tak siê akurat sk³ada, ¿e w tych demach mo¿na urzywaæ zarówno XM, V2M jak i OGG i wszystkie te formaty s± odpowiednio kompresowane. Nadal podtrzymuje swoje zdanie, i¿ ca³kiem mo¿liwy jest taki stopieñ kompresji filmów. Pozdro.

  23. pietro_asp pisze:

    Kiedys szyszalem o nowym mpegu bodaj 9, ale nie pamietam numerka. W kazdym razie mial miec kompresje o 10 razy lepsz od 4, przy obrazie takim samym, a nawet lepszym.

  24. MetalSlug pisze:

    Nie rozpowszechni± tej technologii bo rynek filmowy by tego nie przetrzyma³… oczywi¶cie o ile ta kompresja jest faktycznie tak "wspania³a" jak pisz±.

  25. earthside pisze:

    someone, a czym wed³ug Ciebie jest format XM… Radzê Ci aby¶ nie o¶miesza³ siê ju¿wiêcej! A co do tego, czy omawiana metoda kompresji jest mo¿liwa to ju¿ inna sprawa…

  26. Artbou pisze:

    Przeciez juz mozna ogldac filmy w jakosci dvd ktore zajmuja ok 200 mega w porownaniu do jakosci 700 mega dvd ripa tylko w formacie MKV (Matrioszka) dzieki kodekom H.264 albo jak kto woli MPEG-4 AVC albo po prostu AVC

    "Podobnie jak klasyczna p³yta DVD, odpowiednio spreparowany zbiór MKV mo¿e zawieraæ wraz z filmem kilka ¶cie¿ek d¼wiêkowych, napisy oraz bezpo¶redni dostêp do scen"

    Zainteresowanych odsylam do lektorki http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_115929.html

  27. someone pisze:

    W ostatnim komentarzu nie o¶mieszy³em siê ani trochê, nie napisa³em niczego niezgodnego z prawd±. Nigdzie nie napisa³em ¿e XN nie jest trackerem. Za to nie powiesz mi chyba ¿e OGG nim jest.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.