Ugoda

Gregg - Friday, 26 May 2006, 18:13

Sąd przystał na na ugodę z drugim co do wielkości światowym koncernem muzycznym - Sony BMG Music Entertainment - oskarżonym o narażenie komputerów użytkowników, którzy kupili płyty zawierające wadliwe zabezpieczenia antypirackie, na niebezpieczeństwo. Ugoda zobowiązuje Sony BMG Music Entertainment do zaprzestania produkcji płyt, które mogą wystawić komputery na ataki hackerów.


Sędzia okręgowy Naomi Reice Buchwald w poniedziałek wydała ostateczną zgodę podczas przesłuchania w sądzie federalnym na Manhattanie. Ugoda była wstępnie zatwierdzona w styczniu, a dotyczy zarzutów, iż antypirackie oprogramowanie MediaMax lub XCP naraża na atak maszyny użytkowników, którzy chcieli posłuchać zabezpieczonej płyty na komputerze.

Zgodnie z postanowieniami ugody każdy konsument, który kupił zabezpieczoną płytę otrzyma od Sony BMG w zamian inną, nie zawierajacą żadnych antypirackich dodatków. Będzie mógł także wybrać, jako dodatkową rekompensatę, gotówkę lub możliwość darmowego pobrania muzyki z sieci.

MediaMax pojawiło się na 27 tytułach, między innymi na płycie Alicii Keys' "Unplugged" i Cassidy "I'm a Hustla". Według prawników sprzedano co najmniej 20 milionów płyt zawierajacych to oprogramowanie. Z kolei 57 tytułów - 4,7 miliona płyt - wyposażono w technologię XCP, z czego sprzedano 2,1 miliona.

Źródło: Yahoo! News

Tagi:

Komentarze (0)
  1. Tipros pisze:

    fajna ugoda … zaprzestaj± produkcji tego … to tak jak ugoda z w³amywaczem … nie dostaje kary w zamian, ¿e zaprzestanie siê w³amywaæ … a co z przesz³o¶ci± ? Kto ich za to rozliczy ? Zado¶æuczynienie, które im wymierzyli to chyba dobry humor …

  2. sobrus pisze:

    myslalem ze cos zle wyczytalem… moim zdaniem (analogicznie) w ramach ugody kazdy pirat zlapany na udostepnianiu muzyki w sieci (czy tez na czyms podobnym) powinien w ramach ugody zobowiazac sie ze juz nigdy wiecej nic takiego nie zrobi.
    Ale jak widac sprawiedliwosc jest mocno wzgledna.

  3. AiDec pisze:

    @sobrus
    „Ale jak widac sprawiedliwosc jest mocno wzgledna.„

    Bardzo mocno wzgledna :/. Niecierpie takich przypadkow :////

    IMHO te skur****** powinny wyplacic odszkodowanie w wysokosci po powiedzmy 20k$ kazdemu nabywcy plyty z shitsoftem. To by ich czegos nauczylo…

  4. AiDec pisze:

    Btw, cale szczescie ze ja nie kupilem tych legali. Od pierwszych informacji o rootkitach unikam jak ognia WSZYSTKIEGO co legalne. A plyt od Sony to nawet zpiraconych nie kupie – wole sciagnac muze z netu – bezpieczniej, taniej, szybciej…

  5. sobrus pisze:

    juz ja bym sobie wyliczyl straty poniesione przez ich oprogramowanie
    100000USD za narazenie kazdego megabajta na dysku (160GB).
    Ja takie straty ponosze codziennie przez rozne wirusy itp. gdyby nie obe bylbym multi-bilionerem.

  6. thek pisze:

    Najwidoczniej s±d zredefiniowa³ pojêcie "ugoda". Ja po tego typu wybrykach sonego staram siê unikaæ produktów firmowanych jego logo. Czas poka¿e, czy op³aca siê mieæ klientów w d**e.

  7. HoMisiek pisze:

    Hehehe, dobra ugoda 🙂 inaczej byc nie moglo ale pewnie znajda sie jeszcze pojedyncze osoby, ktore dalej beda probowaly dowiesc, ze Sony narazil ich na powazne straty 🙂

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.