Część Tajwańskich producentów urządzeń optycznych pod wpływem "nieszczególnej" sytuacji ekonomicznej oraz przedłużających się kłótni dotyczących standardu dla wielokrotnego zapisu postanowiła przyjąć strategie "poczekamy i zobaczymy" względem uruchomienia ich produkcji.
Źródło:
DigiTimes
I tak na przykład firma Ultima Electronics, postanowiła przesunąć premierę swoich produktów na początek roku 2003, w związku z "niekorzystnym klimatem ekonomicznym", rozpoczęcie produkcji zgodne z wcześniej ustalonym harmonogramem doprowadziłoby zdaniem firmy do "wyrzucania pieniędzy", w związku z małym zainteresowaniem produktem - ograniczonym tylko do grupy użytkowników żądnych najlepszego sprzętu.
Z kolei Lite-On IT stwierdził iż rozpocznie produkcję swoich napędów w przyszłym roku, nie określając jeszcze w jakim formacie będzie on pracował, czekając na wyłonienie się dominującego formatu.
AOPEN okazał się jedynym Tajwańskim producentem który zdecydował się podjąć produkcje, szacowaną na 10,000 do 20,000 sztuk napędów, wybranym formatem okazał się być DVD+RW...
Skoro o formatach mowa: w zeszłym miesiącu firma Sony zaprezentowała napęd perspektywicznie wspierający ... OBA standardy, zarówno DVD+RW jak i DVD-RW
Dla porządku dodać należy iż istnieje jeszcze trzeci format, DVD-RAM ;-)