Serwis in4.pl zaprezentował nową recenzję, której bohaterem stał się tzw. mini komputer, czyli po prostu BareBone. W trakcie pracy z tym urządzeniem koledzy z in4.pl skupili się głównie nad jego możliwościami multimedialnymi. Czy sprosta wymaganiom melomanów, filmomanów i graczy ? Przekonacie się o tym udając się pod ten
adres.
Tym razem do naszego Laboratorium trafiły dwie karty graficzne Sapphire'a. Nie byłoby w nich nic nadzwyczajnego, gdyby nie... pasywne chłodzenie oraz AllInWonder - tuner TV. Aby dowiedzieć się nieco o technologii HeatPipe, zapraszamy do recenzji autorstwa Misiurego, ktory znajdziecie na łamach serwisu
FrazPC.
Z kolei koledzy z Barwkomp.pl piszą:
Dość niedawno wśród użytkowników desktopowych procesorów AMD pojawiła się pozycja przeznaczona w teorii do komputerów przenośnych , Athlon XP-M, czyli wersja mobile. Na pierwszy rzut oka nie ma w niej niczego nadzwyczajnego - Barton z ratingiem 2500+, czyli wersja tego CPU wyposażona w 128KB pamięci cache L1 oraz 512KB L2 w tym przypadku przystosowana jest jednak do pracy z magistralą systemową 266MHz, nie zaś 333MHz jak w desktopach. Kluczowym elementami, który przemawiają za kupnem wersji "M" zamiast zwykłej, jest odblokowany mnożnik oraz spory potencjał overclockerski …
Link
W ostatnim czasie do grona najtańszych kart graficznych dołączył GeForce FX5500. Nie zyskał on nowego GPU i nadal korzysta z NV34, który jest układem o 4-potokowej architekturze, a w stosunku do NV30, pozbawiony kompresji koloru i kompresji bufora Z. Prawdopodobnie został on lekko zmodyfikowany, co potwierdzają testy …
Link
Jeszcze miesiąc temu, decydując się na kartę graficzną w tej cenie, otrzymać można było okrojoną wersją flagowych produktów obu firmy. Były to karty graficzne z serii RADEON 9600 PRO/XT bądź GeForce FX 5700 Ultra. Z jednej strony spełniające minimum stawiane przez biblioteki DirectX 9.0, z drugiej posiadające jedynie cztery potoki renderujące z jedną jednostką TMU. Do dzisiejszych gier w pełni wystarczające, lecz ich wydajność w przyszłych produkcjach była niepewna. Dzisiaj mamy lepszy wybór, a są nim karty graficzne z serii GeForce FX 5900XT…
Link.
NVISION
Ukazanie się pakietu sterowników nazwanych Catalyst to milowy krok, z którego najbardziej cieszą się użytkownicy. Jeszcze przed pojawieniem się serii kart RADEON to właśnie sterowniki były słabym punktem ATI. Nowe wersje wydawane były bardzo rzadko, a ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. Na szczęście to już przeszłość. Ostatnio mieliśmy okazję ujrzeć nową wersję sterowników Catalyst oznaczoną numerem 4.3.
Sprawdźmy co się w niej kryje i jak sprawuje się w stosunku do poprzednich wersji.