Według optymistycznych zapewnień Intela, będzie on w stanie osiągnąć przemysłową skalę produkcji w tej technologii już za dwa lata. Przedstawiciele firmy poinformowali o tym na czwartkowym spotkaniu z prasą w Japonii. Tymczasem w 2010 roku planowana jest inauguracja architektury 32nm. Noszące nazwę Westmere, mają prezentować wyższą wydajność i niższe zużycie energii niż obecnie stosowana architektura 45nm.
Pierwsze procesory Westmere trafić mają do naszych komputerów w pierwszej połowie 2010 roku. Dwurdzeniowe, z 4MB cache, zawierać też będą zintegrowany kontroler pamięci. Chociaż prędkości taktowania będą podobne do obecnych, to wydajność ma się zwiększyć dzięki dwuwątkowości każdego rdzenia. Masowa produkcja rozpocznie się w 4 kwartale tego roku, jednak prototypy trafiły już na testy do producentów komputerów.
Następnymi krokami mają być: technologia 16nm w roku 2014 oraz 11nm w 2016. Widać wyraźną konsekwencję we wprowadzaniu corocznych zmian na zasadzie stosowanej przez Intel strategii TICK-TOCK (naprzemiennie: nowa architektura i jej ulepszenie).